Charytatywny piknik i wyścigi na hulajnogach

Piknik dla Pawła w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach

Wiele atrakcji czekało w sobotę (14.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbył się charytatywny piknik na rzecz młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.

 

21-letni Paweł z Suwałk w lutym 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Na skutek tego incydentu, doznał rozległego uszkodzenia mózgu. Od powrotu do rodzinnego domu, jest on stale rehabilitowany i wymaga całodobowej opieki. Ma trudności w poruszaniu się i wykonywaniu prostych czynności. Aby pomóc Pawłowi Fundacja Teraz Wschód zorganizowała dziś charytatywny piknik, którego głównym celem, oprócz dobrej zabawy, było zebranie środków na rehabilitację, która umożliwi Pawłowi lepsze funkcjonowanie w normalnym życiu.

 

Zbiórce towarzyszyło mnóstwo atrakcji i mimo nie najlepszej pogody w Parku pojawiło się sporo osób. Był pokaz sprzętu medycznego, przejażdżki z motocyklistami oraz samochodem z czasów PRL-u, loteria fantowa, kiermasz książek, koncerty, występy artystyczne i licytacje. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig hulajnóg. Śmiałkowie mogli wziąć udział w zawodach w różnych kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Do pokonania był dystans około 100 metrów. Najlepsi otrzymali pamiątkowe koszulki.


Pomóc Pawłowi można cały czas poprzez prowadzoną zbiórkę internetową https://zrzutka.pl/fc452z.

 

Dodaj komentarz