Biegną z Suwałk do Hajnówki w szczytnym celu

bieg dla 2,5 rocznego Kubusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni

Spod bramy Aresztu Śledczego w Suwałkach wystartowali w piątek (25.06) uczestnicy charytatywnego biegu dla 2,5 rocznego Kubusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. 

 

Od Areszty Śledczego w Suwałkach do Aresztu Śledczego w Hajnówce. W ciągu 20 godzin uczestnicy tej charytatywnej inicjatywy zamierzają przebiec 180 kilometrów. Wszystko dla 2,5 rocznego Kubusia z Hajnówki, który choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji. W pomoc Kubie zaangażowali się pracownicy suwalskiego aresztu. Jak mówił ppłk Wojciech Szczudło, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach, funkcjonariusze suwalskiego aresztu zawsze chętnie wpisują się we wszystkie charytatywne akcje. - Akcja ta ma za zadanie popularyzację zbiórki funduszy na leczenie syna funkcjonariusza służby więziennej z Hajnówki. Łączy nas jeden cel, pomóc małemu chłopczykowi stanąć na nogi i odciążyć finansowo jego rodziców. 

 

- Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca - podkreślał Paweł Makarowski, dyrektor Biura Ochrony Ministerstwa Sprawiedliwości i jeden z uczestników biegu.  - Nie jest to nasza pierwsza akcja. W zeszłym roku przebiegliśmy jeszcze trudniejszy dystans. Czciliśmy stulecie Bitwy Warszawskiej i w ramach tego wydarzenia pobiegliśmy z Pucka do Radzymina. Towarzyszyłą temu charytatywna akcja dla dziewczynki, córeczki policjanta, która również potrzebuje pomocy. W biegu biorą udział cztery osoby, Biegniemy odcinkami po 20 kilometrów. Są też rowerzyści, którzy będą zmieniać się co 60 kilometrów. Liczymy na dobrą pogodę. Jest ciepło i duszno, a zapowiadane są burze. Liczymy jednak, że pogoda pozwoli nam dobiec szczęśliwie do Hajnóki, a następnie do Białowieży, gdzie podsumujemy bieg - mówił dyrektor.

 

Bieg rozpoczął się dziś o godzinie 14.30. Uczestnicy biec będą m.in. przez Augustów, Sokółkę, Krynki i Michałowo, aż do Aresztu Śledczego w Hajnówce. Po dobiegnięciu do celu odbędzie się dodatkowo krótki bieg honorowy do Białowieży. Tam odbędzie się piknik z atrakcjami dla dzieci i podsumowanie wydarzenia. Pamiątkowe medale uczestnikom wręczyć ma Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Woś, który objął honorowy patronat nad imprezą. Zebrani zamierzają również zasadzić pamiątkowy dąb z tabliczką "Dla Kubusia".   

 


fghjk

Dodaj komentarz