Pielgrzymi modlili się o trzeźwość

przed obrazem Matki Bożej modlili się w intencji trzeźwości

W sobotę (13.08) w Studzienicznej zgromadzili się pielgrzymi z diecezji ełckiej, by przed obrazem Matki Bożej modlić się w intencji trzeźwości.

 

Była to już XX Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do sanktuarium Pani Studziniczańskiej. W tym roku pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę”. Pielgrzymów powitał ks. kan. Wojciech Stokłosa, kustosz maryjnego sanktuarium w Studzienicznej.Wprowadzając w adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe ks. Wojciech Stokłosa zauważył, że problem trzeźwości nie dotyczy tylko osób nadużywających alkoholu, ale również ich bliskich i całego środowiska, w którym żyją.

- Lepiej modlić się prewencyjnie, niż robić różnego rodzaju zabiegi i działania, kiedy człowiek jest już zniszczony. Nasze intencje, z którymi tu przychodzimy są zasadne. Statystyki pokazują, że po alkohol sięgają już dzieci. Trzeba nam wołania do Boga. Naszą wolność chcemy złożyć w ręce Maryi jako dar za tych, którzy uwikłani w nałogi, tej wolności nie mają – podkreślał ksiądz.

Po Mszy św. pielgrzymi mieli okazję spotkania się na wspólnej agapie przy „najdłuższym stole Podlasia” oraz otwartym mityngu. Ks. Sikorski zachęcał do wsłuchania się w ciszę tego sanktuarium. „Pan Bóg przychodzi również w ciszy. Może ktoś potrzebuje właśnie takiej przestrzeni na spotkanie z Bogiem. Zapraszam, aby przejść indywidualnie drogę krzyżową, czy pobyć w kaplicy, świątyni, na łonie przyrody i wsłuchać się co Pan Bóg chce mi powiedzieć. Tak często nasze modlitwy są zagadywaniem Pana Boga” – zauważył kapłan. Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Matki Bożej Studzieniczańskiej.
 

Idea sierpniowej abstynencji została zapoczątkowana w 1984 r. przez Episkopat Polski, podczas konferencji plenarnej. Od 20. lat pielgrzymi podążają do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Studzinieczańskiej, by wypraszać łaskę trzeźwości dla polskich rodzin.

 

Foto: Diecezja Ełcka

1 Komentarzy

Ciekawski lewak

15/08/2022

 Tiaaaa......., a może coś takiego: Ks. Kamil asystent Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Białostockiej, w dniu 7 sierpnia 2022 roku, w kościele pw Jadwigi Królowej odprawiał mszę kompletnie pijany.Nie mógł trafić z komunią do ust wiernych, cyt:"...zauważyłam, że jest kompletnie pijany, nie podpity, nie po imprezie, ale nachlany tak, że trudno mu było utrzymać równowagę. Na domiar złego udzielał CHRZTU! Proszę sobie wyobrazić jak to wszystko wyglądało. Kiedy podeszłam do komunii nie potrafił trafić komunią w usta i się kiwał." W dniu 8 sierpnia proboszcz parafii przeprosił wiernych za skandaliczne zachowanie księdza.......(źródło Onet.pl).    A to nie sami sukienkowi twierdzą, że sierpień to miesiąc trzeźwości, czy coś takiego...buahahaha, MLASK 

 

Dodaj komentarz