Jarmark Kamedulski w Wigrach

Na styku kultur - cykl wydarzeń Jarmarku Kamedulskiego w Wigrach

 

Na styku kultur - pod takim hasłem przez cztery dni odbywały się wydarzenia w ramach Jarmarku Kamedulskiego w Wigrach. 

 

Stoiska wystawców, występy zespołów ludowych, strefa zabaw dla dzieci, pokazy służb mundurowych i wiele więcej atrakcji czekało w ostatnich dniach na terenie Pokamedulskiego Klasztora w Wigrach, gdzie odbywał się Jarmark Kamedulski. Na scenie zaprezentowały się m.in. zespół Byle Dalej, Augustowskie Fabryki Dźwięków, czy Rafał Brzozowski. 

 

Główne obchody przypadły na wtorek 15. sierpnia, kiedy to przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jedna z trzech największych uroczystości maryjnych, świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą została 1 listopada 1950 r. potwierdzona przez Piusa XII jako dogmat wiary. Przybyłe tłumy mieszkańców regionu brały udział w mszach odpustowych, a następnie odwiedzały stoiska z regionalnym jadłem i rzemiosłem. Z kolei sceną zawładnęły ludowe zespoły z całego regionu - Wigranie, Nachodne, Pogranicze, czy Soud Said Blues.  

 

1 Komentarzy

Ciekawski lewak

17/08/2023

czy sierpień będzie miesiącem towarzysza Baszko i zgadłem. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne kato-bolszewickie agitki. 

Dodaj komentarz