Wyjazdowa niemoc trwa

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:0

Nowy trener, stare problemy. Piłkarze suwalskich Wigier kontynuują serię wyjazdowych meczów bez zwycięstwa. W sobotę (20.11) biało-niebiescy 0:1 przegrali z Chojniczanką Chojnice.

 

- Musimy zacząć punktować na wyjazdach - mówił przed kilkoma dniami na konferencji prasowej nowy trener Wigier Suwałk Grzegorz Mokry. Niestety debiut na ławce trenerskiej zespołu z Suwałk nie przerwał bardzo złej passy w meczach na wyjeździe w tym sezonie. W Chojnicach biało-niebiescy stracili bramkę już w 14 minucie gry po bardzo dobrym uderzeniu z woleja Łukasza Wolsztyńskiego. Mimo straty gola Wigry nie zaczęły atakować rywala, a groźniejsze sytuacje ze strony gości pojawiły się dopiero w drugiej części meczu. Nie zmieniło to jednak wyniku i Chojniczanka dzięki jednej zdobytej bramce zainkasowała komplet punktów.

 

Wigry zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli II Ligi , ale do szóstej lokaty, dającej baraże tracą tylko punkt. Następny mecz Wigier w sobotę 27. listopada o godzinie 12.00. Na Stadionie Miejskim w Suwałkach biało-niebiescy podejmą KKS 1925 Kalisz.

 

Foto: Press Focus

2 Komentarzy

Głównym zadaniem Wigier jest utrzymanie się w II Lidze, a nie jak się często słyszy i czyta awans do I Ligi. Chyba każdy widzi ich bezradność w pobliżu pola karnego przeciwnika. Drużyna młoda może więc awans w przyszłości, ale jeszcze nie teraz.

Dodaj komentarz