Powstaną nowe osiedla przy Bulwarze 500-lecia Bakałarzewa

Nowe osiedla w Bakałarzewie

Zakończone zostały prace nad przekształceniem terenów nad rzeką Rospudą i jeziorem Sumowo w Bakałarzewie. 

 

Prace trwały kilka lat. Najpierw gmina Bakałarzewo przeprowadziła prace nad zmianą Studium Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Bakałarzewo, co było niezbędne do późniejszych prac planistycznych. W związku z tym Urząd Gminy zorganizował szereg spotkań z mieszkańcami i właścicielami działek. Odbyły się też publiczne debaty i szerokie konsultacje. Jednym z owoców tych działań jest plan miejscowy dotyczący okolic Bulwaru 500-lecia Bakałarzewa, który został ostatecznie uchwalony przez Radę Gminy Bakałarzewo 15 maja 2020 roku. Wojewoda Podlaski miał miesiąc na wniesienie uwag. Okres ten minął i plan wszedł w życie. 

 

Dzięki temu przy jeziorze Sumowo oraz rzece Rospudzie powstaną osiedla domków jednorodzinnych na gruntach prywatnych mieszkańców (kilkadziesiąt działek budowlanych powyżej 10 arów powierzchni). Usytuowane one są na wzgórzach, z bajkowym widokiem na jezioro, rzekę i kościół w Bakałarzewie. Ponadto na terenie należącym do gminy Bakałarzewo (była żwirownia, o powierzchni około 1,4 ha) powstała strefa inwestycyjna. W zamierzeniu mają tam funkcjonować zakłady pracy nieuciążliwej, jak np. hurtownia, zajazd, sklep, myjnia, dom weselny, komis samochodowy, pensjonat. Będzie tu kilka działek, w zależności od zapotrzebowania inwestorów zostanie dostosowana ich powierzchnia. Teren inwestycyjny powstaje w miejscu dawnej żwirowni, przy drogach wojewódzkiej i powiatowej oraz rzece Rospudzie. Gmina pozyskała dofinansowanie unijne na wykonanie drogi dojazdowej do poszczególnych działek oraz zagospodarowanie terenu wokół "bunkra" z II wojny światowej, co powinno podnieść atrakcyjność tego terenu.

 

Osoby zainteresowane działkami inwestycyjnymi mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy Bakałarzewo. Chętni na działki mieszkalne powinni skontaktować z właścicielami prywatnymi.

 

Foto: UG Bakałarzewo

1 Komentarzy

Adrian

01/07/2020

Z radością przypatruję się mocarstwowym planom wójta Naruszewicza.
Niech nam w siłę rośnie Bakałarzewo, a ludzie żyją dostatniej !

Dodaj komentarz