Protest rolników - zablokowana droga w Sztabinie

Ogólnopolski protest rolników odbywa się dziś na drogach krajowych i wojewódzkich

 

Zablokowana jest droga krajowa nr 8 w Sztabinie w powiecie augustowskim z uwagi na odbywający się w piątek (09.02) protest rolników. 

 

Ogólnopolski protest rolników odbywa się dziś na drogach krajowych i wojewódzkich w całym kraju. Rolnicy protestują, ponieważ sprzeciwiają się wprowadzaniu tzw. Zielonego Ładu, napływu towarów z Ukrainy oraz zwracają uwagę na spadek opłacalności produkcji.

- Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP - informuje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

W najbliższej okolicy Suwałk protestów nie ma. Obecnie zablokowana jest natomiast droga krajowa nr 8 w Sztabinie w powiecie augustowskim. Policjanci zorganizowali objazdy przez Augustów - Lipsk - Dąbrowę Białostocką, skąd kierowcy będą mogli dojechać do Sokółki i ominąć blokady znajdujące się zarówno w Sztabinie jak i w Suchowoli. Objazd został zorganizowany zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych.

- Z uwagi na blokadę DK8 w m. Sztabin, o godz. 9.15 wstrzymany został ruch ciężarówek na DK8 m. Rybniki kierunek na Augustów - ciężarówki są ustawiane na jednym z pasów dwupasmowej drogi krajowej - informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. 


Aktualizacja godzina 10.43 - Wyjechała kolumna ciągników w kierunku Augustowa. 250 pojazdów. Pokonują trasę wojska Polskiego, Chreptowicza, 3go maja , Rynek Zygmunta Augusta, Wojska Polskiego powrót na plac przy drodze wojewódzkiej 665. 2 przyjazdy z 30 minutową przerwą

 

mapa-protest

 Mapa z lokalizacją protestów w regionie

1 Komentarzy

dralban

11/02/2024

Ciągle tylko rolnicy, górnicy - wielce uciśnieni. Kiedy w końcu jakieś protesty informatyków lub piekarzy.

Dodaj komentarz