Potrącił nastolatkę na hulajnodze i odjechał

Mandat w wysokości 4 tysięcy złotych i 12 punktów karnych

 

Mandat w wysokości 4 tysięcy złotych i 12 punktów karnych to kara dla 53-letniego kierowcy, który we wtorek (07.05) na ulicy 100-lecia Niepodległości w Suwałkach potrącił nastolatkę na hulajnodze, po czym odjechał. 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00 na przejdzie rowerowym przy ulicy 100-lecia Niepodległości w Suwałkach. Kierowca audi potrącił nastolatkę jadącą na hulajnodze. Po zdarzeniu odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście 15-latce nic poważnego się nie stało. Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był kierujący audi 53-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego. Policjanci w związku z popełnionym wykroczeniem, nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych oraz 12 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył się tym, że nie zauważył, że potrącił dziewczynę.

4 Komentarzy

Marian

09/05/2024

Jak kierowcy hulajnug dostali przywilej od pis-u że samochód ma sie zatrzymać i ich przepuścić, tak tylko zasuwają że ich nie dostrzeżesz... ostatnio jechałem obok kolesia co jechał hulajnogą to cisnoł około 40km/h a jak wpadał na przejście to nawet nie spojrzał czy nic nie jedzie ....bo w samochodzie przecież doskonale widać czy ktoś zza krzaka nie wpada na pasy... 

każdy uczestnik ruchu musi uważać na drugiego, ale jak jest ścieżka rowerowa na przejsciu dla pieszych to kierowca MUSI ustąpić pierwszeństwa nie tylko dla hulajnóg, ale i dla rowerów.

Jak jedziesz normalnie a nie pędzisz to masz czas na reakcję. Tylko trzeba się rozglądać a nie patrzeć tylko przed siebie i nigdzie wokół więcej. 

 

Tylko zjeżdżający rowerzysta, czy głupek na hulajnodze na pasy ma zasrany obowiązek zwolnić i pokazać ręką zmianę kierunku jazdy. Zwykle robią to nagle a wpadając z prawej strony nawet jadąc samochodem ok 30 na godzinę nie zdąży zareagować i może dojść do tragedii. NIE masz czasu na reakcję!

Podejście na zasadzie "jadę, bo mi się należy a Wy wszyscy uważajcie"  może bardzo źle się skończyć.

Hulajnogi źle oswietlone, często jadące bardzo szybko i skręcające nagle pod koła nie powinny mieć prawa przejazdu przez jezdnię.

Szkoda kierowcy.

chyba się ci coś suwak pomyliło. głupek? a skąd wiesz że użytkownicy hulajnóg to "głupki". ja jeżdżę na hulejce kilka lat, zawsze uważam na przejściach, nigdy nie miałem żadnego wypadku , a hulejki kupione w PL mają max 25 km/h. Kupione gdzie indziej mogą mieć więcej, ale te kupione w Polsce nie mają więcej niż 25km.  sądząc po języku który używasz to określenie którego używasz bardziej pasuje do ciebie suwak. to że piszesz posty w internecie nie zwalnia cię z podstawowego szacunku do innych !!

Dodaj komentarz