Nowy samochód dla firmy – na kredyt czy w leasingu? Porównujemy

Nowy samochód dla firmy – na kredyt czy w leasingu? Porównujemy

 

Zakup nowego samochodu do firmowej floty przedsiębiorstwa to często spory wydatek. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma już konieczności kupna fabrycznie nowego auta za gotówkę. Możesz postawić na atrakcyjną ofertę kredytu, leasingu lub najmu długoterminowego. Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia? Zobacz porównanie kredytu i leasingu na nowy samochód dla przedsiębiorstwa.

 

Jak pokryć koszty zakupu nowych samochodów do firmowej floty?

Włączenie do firmowej floty pojazdów zupełnie nowych samochodów może oznaczać wydatki sięgające nawet do kilkuset tysięcy złotych. Pokrycie takich kosztów jednorazowo z budżetu przedsiębiorstwa mogłoby mocno obniżyć płynność finansową, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do bankructwa.

 

Na szczęście na rynku są dostępne rozwiązania umożliwiające znaczne zredukowanie kosztów początkowych i całkowitych związanych z zakupem nowych aut do firmowej floty. Najpopularniejsze rozwiązania to: leasing nowego samochodu oraz kredyt samochodowy.

 

Leasing na nowe auto dla firmy

Umowa leasingu operacyjnego lub finansowego to najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o pokrycie kosztów związanych z zakupem nowego samochodu na potrzeby firmowe. W ramach umowy leasingu na auta dostępne w ofercie mAuto zyskujesz:

 

 • możliwość włączenia pełnej raty leasingowej do kosztów uzyskania przychodu,
 • miesięcznie naliczany podatek VAT,
 • indywidualnie dopasowane warunki finansowania do potrzeb przedsiębiorstwa,
 • możliwość skorzystania z rządowych dotacji np. na nowe auto elektryczne.

 

Umowy leasingowe umożliwiają też zwrot przedmiotu leasingu po zakończonej umowie. To oznacza, że nie musisz decydować się na resztkowy wykup samochodu. Zwracając go do leasingodawcy, optymalizujesz swoją płynność finansową i jednocześnie możesz zawrzeć następną umowę na kolejny nowy samochód.

 

Kredyt na nowy samochód do firmy

Klasyczny kredyt lub pożyczka leasingowa to rozwiązanie, które niesie pewne korzyści dla przedsiębiorców: niebędących płatnikami VAT, poszukujących nowego źródła finansowania środków trwałych, a także ubiegających się o unijne dotacje.

 

W przypadku klasycznego kredytu nie ma mowy o wykupie resztkowym – cała wartość pojazdu jest wliczona w miesięczne raty kredytu. Po spłacie ostatniej raty pojazd automatycznie przechodzi na własność przedsiębiorstwa.

 

Fabrycznie nowe auta – dlaczego to dobry wybór dla przedsiębiorstwa?

Decydując się na inwestycję w nowy samochód do firmowej floty, zyskujesz przede wszystkim dostęp do nowoczesnego pojazdu z zerowym przebiegiem. Oprócz tego w ramach umowy leasingowej na nowy samochód możesz skorzystać też z szerokiego pakietu udogodnień:

 

 • pełne ubezpieczenie pojazdu,
 • wsparcie assistance,
 • pomoc serwisowa,
 • ochrona opon,
 • karta paliwowa dla przedsiębiorstwa.

 

Jest naprawdę wiele korzyści, jakie niesie ze sobą zakup nowego samochodu do floty przedsiębiorstwa. Jeśli potrzebujesz reprezentatywnego auta, które będzie niezawodne przez długi czas eksploatacji – wtedy postaw na fabrycznie nowe samochody dostępne w mAuto.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego samochodu na potrzeby firmowe?

Na początek ustal, w jaki sposób będzie wykorzystywany samochód w firmowej flocie. Jeśli zamierzasz przewozić sporo towaru, najlepiej postaw na nieco większe auto np. firmowego SUV-a. Do przejazdów typowo miejskich np. do klienta, lepszym wyborem będzie kompaktowy samochód hybrydowy lub elektryczny.

 

Zanim wybierzesz konkretny pojazd, zwróć uwagę na:

 

 • renomę producenta,
 • parametry silnika,
 • średnie spalanie,
 • pojemność bagażnika.

 

To podstawowe czynniki, które pomogą Ci oszacować opłacalność zakupu nowego samochodu od wybranego producenta.

 

Decydując się na fabrycznie nowe auto, nie musisz martwić się o stan techniczny i wizualny. W tym przypadku masz pewność, że samochód będzie wyglądał perfekcyjnie, a wszelkie techniczne aspekty będą funkcjonować bez najmniejszego zarzutu.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz