Najlepsze łóżka do sypialni - jak je rozpoznać?

Najlepsze łóżka do sypialni - jak je rozpoznać?

Łóżko to ten element wystroju sypialni, który zwraca uwagę jako pierwszy. Warto więc wybrać najlepszy model.

Stylowe łóżko

Oglądając łóżka do sypialni warto mieć na uwadze to, jak dany model będzie prezentować się w aranżacji pomieszczenia. W zależności od stylu, który obierzemy, mamy do wyboru różne opcje. Bardzo dobrze wyglądają na przykład łóżka tapicerowane, z ozdobnym wezgłowiem. Pikowania charakterystyczne są dla stylu glamour, szczególnie, jeśli wybierzemy welurową tkaninę. Warto też dodać, że miękkie wezgłowie ma dodatkowe zalety - będziemy się mogli wygodnie o nie oprzeć czytając, czy oglądając film. Takie łóżko wręcz zachęca do wypoczynku i relaksu. Jeśli chodzi o kolorystykę, możemy zdecydować się w takim wypadku na bardzo klasyczne barwy - szarości, neutralne brązy lub wybrać szlachetne, eleganckie kolory - granat, butelkową zieleń. Swój renesans przeżywa także kolor musztardowy, który choć zdecydowany, z łatwością wpasuje się w różnorakie aranżację, nie dominując we wnętrzu. Wybierając tapicerowane obicie warto zdecydować się na materiał, który łatwo będzie pielęgnować i utrzymywać w czystości.

 

W minimalistycznych wnętrzach, także tych urządzonych w stylu industrialnym świetnie sprawdzą się łóżka drewniane o prostej formie, bez dodatkowych zdobień. Mogą one mieć na przykład niewyszukane, interesujące wycięcie w wezgłowiu. Takie meble, o nieco surowym charakterze będą dobrze wkomponowywać się w aranżacje nowoczesne, gdzie prym wiodą geometryczne kształty i proste formy. Zwróćmy uwagę na linię Selens firmy WITEK HOME, która doskonale wpasowuje się w ten właśnie styl.

 

Jeśli urządzamy dom czy mieszkanie w stylu prowansalskim, który także cieszy się niesłabnącą popularnością, warto zadbać o to, aby łóżko pasowało do całej aranżacji. Serią, którą możemy rozważyć jest Provance, marki WITEK HOME. Eleganckie łóżko z drewnianym, rzeźbionym wezgłowiem wprowadzi do sypialni ciepły, śródziemnomorski klimat. Niemal w całości model ten wykonano z drewna sosnowego, dzięki czemu zyskuje on rustykalną, przytulną stylistykę. We wnętrzach urządzonych w takim stylu doskonale sprawdzą się meble w bieli, przecierane, matowe. 

 

Wygodne łóżko

Łóżko powinno być przede wszystkim najwygodniejszym meblem w domu. Ogromnie znaczenie mają tu właściwości materaca, musi on podpierać w odpowiedni sposób różne partie kręgosłupa, odciążać mięśnie. Jednak sama konstrukcja łóżka także jest istotna. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na szerokość ramy łóżka, to od niej zależne będzie jaki materac w zmieścimy. Im szerszy materac tym bardziej komfortowy sen. Kwestią praktyczną jest także wysokość łóżka. Dobrze śpi się na modelach, dopasowanych do wzrostu - nie powinniśmy mieć żadnej trudności z siadaniem na łóżku (warto wziąć to pod uwagę wybierając łóżko dla najmłodszych).

 

Praktyczne łóżko

Łóżko może mieć więcej niż jedną funkcję. Przestrzeń pod materacem wykorzystać możemy jako schowek. Wysuwane szuflady pozwolą nam na zorganizowanie przechowywania w taki sposób, aby przedmioty były łatwo dostępne. Taki schowek w łóżku to doskonałe miejsce na przechowywanie pościeli czy też narzuty, kiedy rozścielamy łóżko. Ponieważ szuflady można umieścić z boku łóżka lub w jego nogach, z łatwością dobierzemy takie rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla nawet najmniejszej przestrzeni.

 

W nowoczesnych aranżacjach, łóżko staje się także elementem zabudowy w sypialni - jest połączone ze stolikiem nocnym i całym systemem zabudowy nad nim. Po raz kolejny - pozwala nam to na bardziej praktyczne przechowywanie. 

 

Łóżko to ten element wystroju, który powinien budzić ciepłe skojarzenia. Musi kojarzyć się z komfortem i wypoczynkiem. Dlatego tak istotne jest nie tylko jak będzie się prezentować, ale też - na ile będzie wygodne i funkcjonalne.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz