Książka Artura Urbanowicza „Deman”

W księgarniach pojawiła się już najnowsza książka Artura Urbanowicza „Deman” – epicka historia superbohaterska opowiadająca o księdzu obdarzonym nadludzkimi mocami.

 

Zastanawialiście się kiedykolwiek, co by się wydarzyło, gdyby w czasie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Artur Urbanowicz – człowiekiem wielu talentów, z wykształcenia matematyk, na co dzień wykładowca akademicki i pisarz. Powieść „Deman”, której akcja rozgrywa się w Warszawie,  to misternie skonstruowana, licząca ponad 700 stron historia będąca ukłonem w stronę komiksów – przede wszystkim z gatunku super hero, czyli jednym z najważniejszych fenomenów współczesnej kultury popularnej. Głównym bohaterem powieści jest Dorian  – ksiądz, który musi zmagać się nie tylko z własnymi demonami, ale i z konsekwencjami posiadania nadludzkich umiejętności.

 

Najnowsza powieść Artura Urbanowicza to komiksowy rozmach w polskich realiach, hołd złożony ważnemu kulturowemu zjawisku, jakim są mitologie superbohaterskie, i znakomita historia psychologiczna o piętnie, odpowiedzialności i konsekwencjach posiadania nadludzkich mocy, o których marzy każdy z nas.

 

Jeden z trzech egzemplarzy książki możecie też wygrać biorąc udział w naszym konkursie. 

 

 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie ? 

  1. Polub stronę suwalki.info na Facebooku 
  2. Odpowiedz na pytania konkursowe za pomocą poniższego formularza. 
  • Jaki temat powinien poruszyć Artur Urbanowicz w swojej kolejnej książce? 

REGULAMIN-KONKURSU

 

Zwycięzcy:

 

  • Paulina Kalinowska 

Pan Artur Urbanowicz jest pisarzem, który inspiruje młode pokolenie i wprowadza je w świat można by rzec fantastyki, ale również kultury regionu. Jest to znakomite podejście i myślę, że tego powinien się trzymać. Moim pomysłem na kolejną książkę jest osadzenie głównych bohaterów poza terytorium naszego kraju, ale z wątkiem powrotu do niego czy też wspomnień. Główny bohater jest podróżnikiem, który za wszelką cenę chce poznać tajemnice życia po śmierci. Poznaje nowe kultury, które pomagają rozwikłać mu tę zagadkę. Trafia na niebezpieczeństwa związane ze strażnikami, którzy pilnują, aby ta zagadka nigdy nie została rozwiązana. A gdy jest już blisko prawdy, okazuje się, że główny bohater zmarł kilkanaście lat temu, a jego dusza utkwiła pomiędzy światem żywych, a martwych. A gdy tylko dowiaduje się prawdy, cała historia znowu się powtarza.

 

  • Rafał Bil

W kolejna książka powinna być inspirowana legendami z Miasta Inspiracji. Akcja rozgrywała by się m.in. na Zamku w Lublinie gdzie jest prawdziwa czarcia łapa, ale i na ulicach Starego Miasta gdzie m.in. znajduje się kamień nieszczęścia. Główni bohaterowie to turyści z Suwałk, którzy nie spodziewają się, że legendy w Lublinie są nadal żywe, a lubelskiej złotniczance udaje się uwieść głównego bohatera. Tych legendarnych wątków jest znacznie więcej i najbardziej przerażające jest to, że mieszkańcy Suwałk nie spodziewają się, że ich niepozorny wyjazd zapamiętają już do końca swoich dni. 

 

  • Natalia Pietraszewska

Jestem wielką fanką literatury p. Artura rozgrywającej się na suwalczyźnie. Uważam, że akcja następnej książki również powinna rozgrywać się w tej scenerii i dotyczyć może np. aktualnych wydarzeń na świecie w odniesieniu do suwalszczyzny (przesmyk suwalski). Chłop mieszkający na jednej z suwalskich wsi budzi się któregoś dnia z katastroficzną wizją, że obcy naród chciałby zagarnąć kawał tego pięknego regionu. Opowiada o swoich obawach ludziom w Raczkach na ryneczku, ale biorą go za outsidera. Chłop próbuje dotrzeć do władz (Urząd miasta w Suwałkach) w celu ostrzeżenia przed nadchodzącą tragedią, ale i tam biorą go za szaleńca. Jako, że zbiera złom, oraz ma w swoich zasobach materiały znalezione w lasach z II wojny światowej i ma w swojej przybudówce mnóstwo niepotrzebnych gratów, próbuje zbudować coś na miarę zagłuszających anten, które niszczą wszelkie sygnały radiowe, a nawet mogą powodować katastrofy w ruchu lotniczym. Państwo faktycznie planujące inwazję nie ma o tym oczywiście pojęcia i zaczyna się zbroić, żeby nadejść z północy na suwalszczyznę. Po próbie uruchomienia anten zagłuszających okoliczni mieszkańcy tracą kontakt ze światem, ich telefony przestają działać, telewizja nie odbiera, pojawia się wśród ludności panika. W rejonie Sejn spada samolot pasażerski lecący do Berlina i nikt nie jest pewien co się wydarzyło, jaka była przyczyna wypadku. Panika dochodzi również do Urzędu miasta do którego udał się owy chłop i starszy inspektor Kowalski wiążąc opowieść chłopa z planowaną inwazją przez obce państwo zaczyna działać w tej sprawie. Rakiety wroga wystrzelone z kraju agresora nie trafiają w suwalszczyznę, ale omijają ją skutecznie rozpraszając się gdzieś  w atmosferze. Władze obcego państwa są zdezorientowane przebiegiem wydarzeń. To nie koniec pomysłów owego chłopa na ocalenie swojego regionu...

 

Informacje o wygranej zostały wysłane na podany przy zgłoszeniu adres e-mail!