W niedziele pobiegną dla Hani

Charytatywny bieg dla Hani Poczobut

W niedzielę (05.07) na terenach rekreacyjnych nad zalewem Arkadia odbędzie się bieg rozpoczynający cykl imprez pn. „Rozbiegana Arkadia”. 

 

Organizatorem wydarzenia jest Wojciech Klekotko (Run 4 You) znany w suwalskim środowisku sportowym biegacz, triathlonista, narciarz biegowy etc. Biegacze będą mieli do pokonania trasę 12 km, która zostanie poprowadzona przez tereny rekreacyjne zalewu Arkadia oraz nowe bulwary nad Czarną Hańczą -3 pętle o długości 4 kilometrów. 

 

W tym dniu wynik sportowy będzie miał jednak drugorzędne znaczenie. Cała uwaga wszystkich uczestników wydarzenia będzie skupiona na małej Hani Poczobut, która jest prawdziwą bohaterką ostatnich tygodni. Kilkumiesięczna ełczanka zmaga się z niezwykle ciężką chorobą  jaką jest SMA, a rodzicie, znajomi i ludzie dobrej woli od dłuższego czasu organizują różnego rodzaju akcje, których celem jest zbiórka 10 mln na leczeni małej Hani. Akcja jest niezwykle dynamiczna i obejmuje wiele działań. Jednym z działań są biegi. Dla wytrwałych wspomniany bieg na 12 km, ale dla osób, których forma daleka jest od wymarzonej a mimo tego chcą dorzucić swoją cegiełkę na leczenie Hani Poczobut mogą wybrać dystans 4 km.

 

Koszt udziału w biegu na dystansie 12 km to 50,00 zł i 30 zł na dystansie 4 km, a w ramach opłaty każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy obejmujący: numer, pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny a także satysfakcję ze wsparcia finansowego. Zapisy w formie elektronicznej  lub stacjonarnej w dniu zawodów nad zalewem Arkadia. Ponadto w najbliższą niedzielę, oprócz biegu nad Zalewem Arkadia, w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się także charytatywny kiermasz słodkości, produktów regionalnych, grill oraz pchli targ.

 

Program zawodów:

 

  • 09:30 – 11:30 – stacjonarna rejestracja zawodników oraz odbiór pakietów startowych
  • 11:45 -11:50 – odprawa techniczna
  • 12:00 – START biegów na 12 km i 4 km
  • Zakończenie rywalizacji oraz wręczenie nagród przewidywane jest na godz. 14:00.

 

Dodaj komentarz