Koronawirus w SP 6 w Suwałkach

Uczennica suwalskiej szkoły zakażona koronawirusem

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach zaraził się koronawirusem. Cała klasa trafiła na kwarantannę. 

 

Dyrektor nie potwierdziła czy chodzi o chłopca czy dziewczynkę. Przekazała jedynie, że faktycznie uczeń szkoły ma pozytywny wynik na COVID-19. 

 

- Wczoraj około godziny 14.00 sanepid poinformował mnie o pozytywnym teście i wydał decyzję o przejściu na kwarantannę wszystkich dzieci w tej klasie. Wraz z dziećmi kwarantannie musiały poddać się również wszystkie osoby zamieszkujące w danym gospodarstwie domowym. Od dziś przeszliśmy na nauczanie zdalne. Mówimy tu tylko o jednej klasie, w której to dziecko się uczy. Trzeba też zaznaczyć, że tego dziecka nie było w piątek w szkole. Od tego czasu minęły 72 godziny, szkoła jest zdezynfekowana i bezpieczna zarówno dla uczniów jak i dla rodziców - zapewniała Anna Śliżewska, dyrektor SP 6. 

4 Komentarzy

Czyli nawet na zwykłe przeziębienie nie można "zachorować" Bo przybiją koronę... Biedne dzieci. Wszyscy mamy wirusy, zlikwidujcie te testy!!

Rodzic

07/09/2020

A nauczyciele zapewne zachowali dystans społeczny ;)

Anonymous

07/09/2020

Hmm....zadajemy pytanie 

 - kto zlecił test? I z jakich powodów?

Aby dowiedzieć, iż pandemia i związane z nią pozbawienie wolności ludzi  nadal jest aktualne?

Zapewne......

 

Dodaj komentarz