Kolejny zakażony w Suwałkach

Kolejny zakażony w Suwałkach

O czternastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformował w czwartek (25.06) Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wśród nich jest kolejna osoba z Suwałk.

 

Wczoraj informowaliśmy o starszym mężczyźnie przebywającym na oddziale zakaźnym suwalskiego szpitala u którego wykryto COVID-19. W czwartek lub piątek znane będą wyniki jego najbliższej rodziny, która przebywa w izolacji domowej. Jak wiadomo córka mężczyzny pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury i na ten moment wszystkie obiekty SOK-u są zamknięte. 

 

Dziś natomiast badania laboratoryjne wykazały pozytywny wynik u młodego mężczyzny z Suwałk, który pracuje w Starostwie Powiatowym w Sejnach. - Lekarz zadecydował o izolacji domowej. Mężczyzna czuje się dobrze i lekarz zadecydował o izolacji domowej - poinformowała Elżbieta Bednarko, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach. Próbki pobrane został też od dwóch osób mieszkających z mężczyzną, które zostały od niego odizolowane. 

 

Jak już informowaliśmy od poniedziałku (22.06) zamknięte jest Starostwo Powiatowe w Sejnach oraz Urząd Gminy w Gibach. Wszystko przez koronawirusa, którego wykryto m.in u pracownika starostwa oraz radnej Gminy Giby. Do zakażenia doszło najprawdopodobniej 6. czerwca na weselu w Gibach na którym bawiło się około stu osób. Wszyscy urzędnicy zostali poddani kwarantannie i przebadani. U pracownika dojeżdżającego z Suwałk wynik był pozytywny. 

 

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 763 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W Suwałkach zakaziło się sześć osób z czego cztery już wyzdrowiały. 

 

2 Komentarzy

A napiszecie jak dyrektorka sp 10 pod dyktando ks.Łuby zrobiła radę pedagogiczną z prawdopodobnie zarażonym nauczycielem

mietek

26/06/2020

Teraz szpitalne laboratorium robi testy na CoV, więc i "zakażonych" liczba wzrośnie. Nie myślcie, że Suwałki to zielona wyspa.... strach trzeba karmić bezobjawowo...

Dodaj komentarz