Wraca temat remontu basenu w SP 10

Remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10

Co z funkcjonowaniem pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach pyta Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki. 

 

Radna po raz kolejny poruszyła temat remontu niecki basenu, składając interpelację do prezydenta Suwałk. Jak twierdzi, tematem zainteresowanych jest wielu mieszkańców miasta, którzy w ubiegłym roku złożyli do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego wniosek na remont części strefy basenowej. W budżecie Miasta Suwałki na początku tego roku zabezpieczono środki finansowe na ten cel, jednak sytuacja związana z pandemią spowodowała, że fundusze zostały wstrzymane. 

 

- Sytuacja  wzbudza dość duży niepokój, gdyż w informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Miasta Suwałki w 2018 r. wskazano przy opisie stanu sanitarnego suwalskich basenów, iż obowiązuje decyzja administracyjna wystawiona w 2014 roku dot. pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 dot. złego stanu technicznego posadzek, ścian i wypustów przy niecce basenowej z terminem realizacji do 31.12.2020r. (brak środków finansowych). W związku z powyższym rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież pytają co będzie z „naszym basenem”? Czy były prowadzone z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Suwałkach rozmowy dotyczące ewentualnego przedłużenia podjętych decyzji w związku z nieprzewidzianą sytuacją związaną z koronowirusem i wynikłymi z tego problemami - pyta radna. 

 

Dyrekcja szkoły, jak i rodzice podejmowali działania, zmierzające do rozwiązania tego problemu, jednak obecny stan techniczny pływalni wymaga poniesienia bardzo dużych nakładów finansowych. - Jest to jedyna w Suwałkach szkoła z basenem, basenem typowo sportowym nadającym się do nauki pływania (głębokość), szkoła w której funkcjonują pływackie oddziały sportowe, gdzie zajęcia prowadzą specjaliści- instruktorzy pływania, dlatego dzieci i młodzież osiągają wysokie wyniki w pływaniu. Szkoła jest kuźnią młodych talentów dla sportowców w pływaniu, zalążkiem dla młodych sportowców. Kto wie, być może w czasie zajęć zostanie odkryty talent pływacki na miarę Asi Mendak, która właśnie tutaj rozbudziła zamiłowanie do pływania. To duma dla Suwałk! Czy chcemy z tego zrezygnować? (...) Panie Prezydencie rozumiem też, że remont niecki basenu wymaga dużych nakładów finansowych, co jest problemem, szczególnie w obecnej sytuacji związanej z pandemią, ale basen ten funkcjonuje od ponad 30 lat i mając na uwadze, po raz kolejny, przytaczane przeze mnie argumenty powinniśmy zrobić wszystko, by dalej służył dzieciom i młodzieży, przyszłym pokoleniom. Zwłaszcza, iż zainteresowanie użytkowaniem tego basenu do tej pory było duże, gdyż uczniowie korzystali z niego już od 6 rano. Obecnie niestety basen jest zamknięty, a uczniowie z klas pływackich zmuszeni są uczęszczać do Aquaparku. Czy tak mają wyglądać zajęcia uczniów i szkolenie dzieci i młodzieży - zakończyła Ruszewska. 

2 Komentarzy

misiek

11/09/2020

Pani Radna! basen w tej szkole nie funkcjonuje ponad 30 lat gdyż szkoła istnieje 31 lat a basen był oddany kilka lat później. Pisze Pani interpelację w sprawie szkoły tzw. dziesiątki a może by Pani jako nauczyciel w-fu  zainteresowała się stanem obiektów sportowych w SP 5. Ta szkoła jest więcej lat eksploatowana i obiekty sportowe nigdy nie były remontowane mimo tego, że kilku poprzednich dyrektorów o to zabiegało. Zawsze był brak funduszy i temat zamykano ogłoszeniem przetargu na wykonanie projektu remontu i ogrodzenia którego do chwili obecnej nie wykonano. Tak było nawet w ostatniej kampanii wyborczej na prezydenta Suwałk . Radna powinna dbać o wszystkie szkoły a nie tylko o te w których pracuje i uczą się jej dzieci. Dzieci klas III SP mają od kilku lat naukę pływania która odbywa się w Aquaparku i jakoś dziwnym trafem chodziły tam też dzieci z SP 10 mając w swojej szkole basen jak to jest? może pomyśleć nad tym.

To nie jest normalne aby dzieci mające basen w szkole musiały chodzić na 6 rano przed lekcjami do Aquaparku albo wracały o 17 do domu bo po lekcjach maja basen .klasy sportowe maja to w obowiazku bo muszą wpływać swoje godziny. Jakby Pan miał dzieci w klasie sportowej to inaczej by Pan się wypowiadał na ten temat.Jestem za Pani Radna trzeba coś robić w tym temacie

Dodaj komentarz