Uczniowie ZS 6 rozpoczęli studniówkowy maraton

uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

 

Studniówkowy sezon rozpoczęty. W piątek (12.01) jako pierwsi w mieście bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. 

 

Przed suwalskimi uczniami symboliczne 100 dni do matury. Zanim jednak to nastąpi, młodzież może zapomnieć na chwilę o troskach i nauce, biorąc udział w tradycyjnej studniówce. Studniówki zazwyczaj odbywają się w specjalnie wynajmowanych salach balowych, hotelach lub restauracjach. Uczniowie ubierają się w eleganckie stroje wieczorowe – dziewczęta w suknie balowe, a chłopcy w smokingi lub garnitury. To wyjątkowe wydarzenie, które uczniowie wspominają jako symboliczne zakończenie etapu szkolnego i rozpoczęcie nowego, dorosłego życia. Studniówka to również doskonała okazja do wspólnego świętowania z przyjaciółmi i nauczycielami przed przystąpieniem do egzaminów maturalnych.

 

W piątek, jako pierwsi w tym roku w Suwałkach, bawili się maturzyści Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach wraz partnerami i partnerkami oraz kadrą nauczycielską.  Uczniowie podziękowali kadrze za trud i pracę włożoną w przygotowanie ich do egzaminu dojrzałości, zatańczyli tradycyjnego poloneza i spędzili wspólnie wieczór w doskonałej atmosferze.

- Pewien, etap, pewien okres edukacji właśnie się kończy. Studniówka to w tradycji polskiej szkoły niezwykłe wydarzenie, kiedy to uczniowie najstarszej klasy na symboliczne 100 dni przed maturą bawią się razem z wychowawcami i nauczycielami. Celebrują swoją dojrzałość, to, że już dużo osiągnęli. Chciałabym pogratulować wam tego, co już za wami. Część z was ma już dyplom potwierdzający obie kwalifikacje. Część z was już niebawem na pewno te dyplomy otrzyma. Przed wami jeszcze, a może aż, egzamin maturalny, który nazywamy egzaminem dojrzałości. Kończy on etap edukacji w szkole. W szkole, która uczy, wychowuje, która wspiera wychowawczo waszych rodziców, która przygotowuje do dojrzałości.Jestem przekonana, że poradzicie sobie w dorosłym życiu. Że będziecie miło wspominać nie tylko te pięć lat spędzonych razem z nami, ale też ten cudowny wieczór - mówiła do maturzystów Joanna Woronko, dyrektor ZS 6.

Dodaj komentarz