Schody przy bibliotece na Klonowej do remontu

Problem ze schodami do biblioteki

O remont schodów prowadzących do Filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Suwałkach przy ulicy Klonowej 41A upomina się Jarosław Schabieński z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Radny temat poruszył na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta, chcąc aby remont został wykonany jeszcze przed drugą turą wyborów na prezydenta RP. Żadne prace nie zostały jednak w tym czasie podjęte, więc radny wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta Suwałk. Radny zwrócił uwagę, że obecnie niemożliwe jest korzystanie z biblioteki przez osoby niepełnosprawne, ze względu na stromość schodów oraz brak podjazdu dla wózków inwalidzkich. 

 

- Utrudnione jest też korzystanie z biblioteki dla matek z dziećmi, a zwłaszcza z wózkami dziecięcymi co zdecydowanie ogranicza możliwość realizacji funkcji i misji biblioteki. Wielu mieszkańców uskarża się na te ograniczenia. Dlatego też wnoszę o realizację takich rozwiązań, które zlikwidują bariery w korzystaniu z tego obiektu kultury dla wielu mieszkańców Suwałk - czytamy w interpelacji. 

2 Komentarzy

Jak dobrze pamiętam te schody są dość strome, a w tej okolicy jest sporo starszych ludzi, którzy mają problem z chodzeniem. Obok jest nowo wybudowane boisko, więc może i młodzieży będzie więcej. Na razie na boisku pusto, starsi korzystają ze sprzętu na powietrzu. Dziękuję za zostawienie części starszych drzew i dosadzenie nowych.

Dodaj komentarz