Udany sezon suwalskich modelarzy

zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Kolejne medale, ale również miejsca na podium w klasyfikacji generalnej zdobyli zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, którzy w miniony weekend rywalizowali w Grodkowie koło Nysy.

W niedzielę 22 października 2023 r. w Grodkowie koło Nysy rozegrano trzecią i ostatnią rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasach A6M (model z napędem gumowym o masie całkowitej 3,5 grama) i A6 (model z napędem gumowym o masie całkowitej 1,2 grama). Na listach startowych nie zabrakło nazwisk reprezentantów sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach. Podopieczni instruktora Stanisława Skibickiego przywieźli do Suwałk kolejny worek nagród.

W kategorii A6M I miejsce zajął Bartosz Żukowski, na drugim stopniu podium stanął Adam Sadowski, z kolei na trzecim miejscu sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie A6M pewnie zwyciężył Bartosz Żukowski (OSiR w Suwałkach), II miejsce zajął Feliks Pacura (Aeroklub Częstochowski), III miejsce ponownie padło łupem Oliwii Szturgulewskiej (OSiR w Suwałkach).

W kategorii A6 I miejsce zajął Bartosz Żukowski, III miejsce Oliwia Szturgulewska, a V miejsce Adam Sadowski. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie A6 zwyciężył Bartosz Żukowski (OSiR w Suwałkach), II miejsce zajęła Zuzanna Szylar (OKiR Grodków), z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Szturgulewska (OSiR w Suwałkach).