Sześć medali badmintonistów w Zielonce

Dobre zawody mają za sobą młodzi badmintoniści z Suwałk, którzy w miniony weekend rywalizowali w podwarszawskiej Zielonce w GRAND PRIX (U15 i U19) o Puchar Burmistrza miasta Zielonka. Podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego zdobyli dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale.

Najwięcej — dwa złote medale zdobyła Ulijana Volska, która w rywalizacji dziewcząt w grze pojedynczej w drodze po złoto pokonała kolejno Annę Dudę (21:7, 21:6) i Jessicę Orzechowicz (21:8, 21:11), a w finale pokonała białostoczankę Aleksandrę Radziszewską (21:6, 26:24). W tej samej kategorii rywalizowała także Anastasiya Khomich (SKB), jednak bez sukcesu. Anastasiya uległa w ćwierćfinale 15:21, 15:21 Laurze Gronkiewicz (KS Masovia Płock) i odpadła z walki o medal.

Drugi złoty medal Ulijana zdobyła wspólnie z koleżanką Anastazją KHOMICH w grze podwójnej pań (GD U19). Dziewczyny w finale pokonały Julię PŁAWECKĄ/Darię ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyzna) 21:18, 21:13. Srebro przywieźli z Grand Prix Jan FILIPOWICZ/ Anastasiya KHOMICH, którzy w półfinale wygrali z Jakubem MELANIUK/Darią ZIMNOL (UKS Unia Bieruń/UKS Plesbad Pszczyna) 15:21, 21:15, 21:14. W grze o złoto ulegli parze Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA (KS Chojnik Jelenia Góra) 11:21 i 21:12.

Brązowy medal w grze podwójnej chłopców (BD U19) przypadł parze z Suwałk Mateusz HOŁUB/Maksim OVCHINNIKOV. W walce o finał ulegli w półfinale zawodnikom UKS Unii Bieruń Szymonowi STOKFISZOWI/Jakubowi SUSZYŃSKIEMU 9:21 i 14:21. W grze pojedynczej chłopców (BS U19) zawodnik SKB Maksim OVCHINNIKOV w ćwierćfinale przegrał 10:21, 19:21 z Kajetanem Jeziakiem (CT Arena Hawel Academy Poznań). Z brązowym medalem wrócił również suwalski mikst (XD U15) Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA. Dominik i Natalia dotarli do półfinału, gdzie ulegli parze Jacob TOCZEK (BKB Set Mazańcowice) / Julia STANKIEWICZ (UKS Hubal Białystok) 16:21 i 24:26.

Podobnie było z dziewczętami w grze podwójnej (GD U15) Natalia LENCZEWSKA/Oliwia NIEDŹWIEDZKA musiały w półfinale uznać wyższość Gabrieli Skórkowskiej/Juli Stankiewicz 18:21, 19:21 i wracają z turnieju z brązowymi medalami.

Bez medalu wraca Oliwia NIEDŹWIEDZKA (GS U15). Oliwia uległa w trzysetowym starciu Marcie Styczyńskiej 22:20, 12:21, 16:21. W tej samej kategorii startowała Natalia Lenczewska, jednak w walce o ćwierćfinał uległa 17:21, 7:21 Annie Czuchra z UKS Unia Bieruń. Także bez medalu wracają chłopcy, którzy rywalizowali w kategorii BS U15. W grze o ćwierćfinał Dominik Ułanowicz przegrał z Maksymilianem Krogulskim z KS Hubertus Zalesie Górne 16:21, 12:2,  Mateusz DERDA nie wyszedł z grupy.