Suwalscy modelarze z Pucharem Polski

Modelarstwo lotnicze Suwałki Mistrzostwa Polski

Zakończyła się rywalizacja o Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B. Tegoroczny edycję zdominowali zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego, działającej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Po udanym występie w Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł w klasie F1G w Gliwicach, suwalczanie świetnie zaprezentowali się w zawodach “Jasna Góra Cup”. Zawody, które odbyły się w miniony weekend (16-17 października) na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego, kończyły rywalizację o Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B. Tegoroczna edycja została całkowicie zdominowana przez podopiecznych Stanisława Skibickiego.

Po rozegraniu czterech rund w kategorii junior zwyciężył Filip Rudziński zdobywając Puchar Polski, natomiast na III miejscu sklasyfikowano Oliwię Danilewicz. Trener i utytułowany zawodnik suwalskiego OSiR-u Stanisław Skibicki, w kategorii senior zdobył Puchar Polski.