Młodzi suwalczanie z trzema medalami Mistrzostw Polski Parkour

złoto i dwa brązowe medale zdobyli parkourowcy z Suwałk

 

Nie ma sportu w którym młodzi suwalczanie nie byliby w stanie zdobyć medalu. Tym razem złoto i dwa brązowe medale zdobyli parkourowcy z Suwałk, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Parkour w Płocku.

 

Grupa trenująca w Movement Arena w Suwałkach pod okiem trenera Eryka Modzolewskiego wzięła udział w rozgrywanych w Płocku Mistrzostwach Polski Parkour. Kategorie w którym rywalizowali zawodnicy zostały podzielone wiekowo oraz na chłopców i dziewczyny w konkurencjach: speed i skill. Młodym suwalczanom udało się zdobyć trzy medale. 

 

  • I miejsce w grupie wiekowej 8-9 lat Aleksandra Kossakowska
  • III miejsce w grupie wiekowej 10-11 Alicja Kuk
  • III miejsce w grupie wiekowej 8-9 Michał Olszewski

 

Startowali również: Gliński Franciszek , Żdżarski Ignacy, Mateusz Dziadel, Płoński Robert, Paciorkowski Gracjan, Bartłomiej Stefanowicz. Z kolei trener Erik Modzolewski dostał się do finałów w konkurencjach Skill i Style

 

Parkour jest formą aktywności fizycznej, polegającą na efektywnym, użytecznym i bezpiecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie. W praktyce osoba uprawiająca parkour – zwana traceurem (czyt. trejserem) – przeskakuje przez murki i barierki, wspina się na ściany i skacze między wszelkimi napotkanymi przeszkodami.

 

Dodaj komentarz