Dwa medale i 3 miejsce w drużynie pięściarek OSiR Suwałki

Suwalczanie z medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie

Zuzanna Krysińska i Aleksandra Kwos zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. Suwalczanki wywalczył też trzecie miejscem w klasyfikacji drużynowej kobiet.

Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie odbywały się w dniach 12-17 czerwca w Sokółce. W ringu bokserskim zaprezentowało się niemal 320 zawodników i zawodniczek, reprezentujących ponad 100 klubów z całego kraju. W tym gronie nie zabrakło pięściarzy sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Dwa brązowe medale wywalczyły Zuzanna Krysińska (waga 48 kg) i Aleksandra Kwos (waga 63 kg). Wysoko, lecz na etapie ćwierćfinałów swój występ zakończyła Oliwia Jonio (waga 57 kg). Dziewczyny zdobył również 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet.

To nie koniec dobrych wiadomości. Podczas oficjalnej Gali Jubileuszowej 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, która miała miejsce 9-10 czerwca w Kielcach, medalem okolicznościowym uhonorowany został Paweł Pasiak. Wyróżnienie zostało przyznane za wkład wniesiony w rozwój polskiego boksu olimpijskiego. Przypomnijmy, iż trener sekcji bokserskiej OSiR był głównym selekcjonerem reprezentacji Polski Kobiet Seniorek w latach 2013-2016, a w latach 2019-2021 kierował Wydziałem Wyszkolenia w Polskim Związku Bokserskim w Warszawie.

Sekcję boskerską OSiR Suwałki na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie reprezentowali: Mateusz Rzodkiewicz, Natan Mironowicz, Wojciech Konarzewski, Zuzanna Krysińska, Oliwia Jonio i Aleksandra Kwos.