Na podstawie powieści Olgi Tokarczuk powstanie gra wideo

Na podstawie powieści Olgi Tokarczuk powstanie gra wideo

 

Według oświadczeń studia Sundog, jego twórcy rozpoczęli już wstępną fazę prac nad grą Ibru, która będzie oparta na powieści Olgi Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata". Książka noblistki powstała w 2006 roku, a autorka uważa ją za swoje główne osiągnięcie.

 

Ibru to nazwa miasta, w którym rozgrywa się akcja powieści. W opowieści bogini życia, płodności i wojny znika, schodząc do świata zmarłych. Próbuje odnaleźć swoją kapłankę, aby mogła wrócić, zanim nadejdzie koniec świata. Gra rozpocznie się z tego samego miejsca, a gracz będzie musiał przejść całą drogę wraz z boginią.

 

Według twórców, gra zostanie wydana jako RPG, pozwalając graczom na rozwój swojej postaci i rozwijanie pewnych umiejętności. Scenarzyści i projektanci współpracują z Olgą Tokarczuk, aby jak najdokładniej oddać fikcyjny świat. Gra będzie skierowana do fanów gatunku RPG, a także fanów Olgi i jej twórczości.

 

Przypomnijmy, że polscy twórcy gier osiągnęli znaczny sukces w produkcji gier, tworząc wysokiej jakości gry, które stały się bardzo popularne na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych polskich producentów gier jest studio CD Projekt Red, które znane jest z tworzenia gier z gatunku RPG, w tym serii "Wiedźmin" i "Cyberpunk 2077". "The Witcher 3: Wild Hunt" został uznany za najlepszą grę 2015 roku przez wiele znaczących publikacji, w tym IGN i GameSpot, a także był nominowany do licznych nagród na międzynarodowych imprezach gamingowych.

 

Kolejnym studiem odnoszącym sukcesy jest Techland, który stworzył serię gier "Dead Island" i "Dying Light". "Dying Light" zostało wydane w 2015 roku i zostało docenione przez krytyków za rozgrywkę, atmosferę i grafikę. Gra stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier na Xbox One i PlayStation 4.

 

Wreszcie, 11 bit studios stworzyło kilka nagradzanych gier, w tym "This War of Mine" i "Frostpunk". "This War of Mine" zdobyło liczne nagrody za wyjątkowe podejście do mechaniki gry oraz za umiejętność oddania atmosfery wojny z perspektywy cywilów. "Frostpunk" również został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków za rozgrywkę, grafikę i unikalną oprawę. Wielu użytkownikom podoba się, że gry od polskich studiów nie mają irytujących zakupów w grze, które psują całe doświadczenie. Czasami strony takie jak bonus-bez-depozytu.pl dają darmowe bonusy w postaci skórek, przedmiotów i broni, ale nie daje to grze przewagi, a jedynie ją urozmaica.

 

Ogólnie rzecz biorąc, polscy twórcy gier cieszą się w branży doskonałą opinią za wysokiej jakości produkty, które są doceniane przez graczy na całym świecie. Ibru zapewne odniesie podobny sukces.

 

Materiał zewnętrzny

1 Komentarzy

Dodaj komentarz