20-lecie w Unii Europejskiej. W Suwałkach kalendarz i piknik

1. maja minie dwadzieścia lat od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej

 

Miasto Suwałki przygotowuje się do jubileuszu  20-lecia w Unii Europejskiej. Z tej okazji wydany został kalendarz na 2024 rok prezentujący najważniejsze inwestycje wsparte funduszami europejskimi. Na maj zaplanowano piknik rodzinny.

 

1. maja minie dwadzieścia lat od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej. W związku z tym w władze Suwałk przygotowują się do tego jubileuszu. Miasto z tej okazji wydało kalendarz na 2024 rok prezentujący najważniejsze inwestycje wsparte funduszami europejskimi. Powstał też specjalny album.

- Dzięki środkom z Unii Europejskiej Polska i Suwałki stały się pełnoprawnym europejskim partnerem, który nie ma się czego wstydzić. Przez te dwie dekady tylko jako Miasto zrealizowaliśmy 99 projektów na łączną kwotę prawie 921 mln zł. Dofinansowanie unijne sięgnęło blisko 563 mln zł. Dzięki naszym kolejnym planom ta suma na pewno jeszcze wzrośnie – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Aquapark, nowoczesna sala koncertowo-teatralna, obiekty sportowe i wiele wyremontowanych i wykonanych ulic, jak: Reja, 24 sierpnia, Wigierska, czy ulic wychodzących w tzw. trasę wschodnią. Za pieniądze z Unii powstały bulwary wraz z budynkiem Galerii Stara Łaźnia, zmodernizowano przedszkola i szkoły, a także zakupiono nowoczesny tabor  autobusowy. Powstała także obwodnica miasta. 

- W związku z tym jubileuszem zaplanowaliśmy w Suwałkach różne przedsięwzięcia. Jednymi z nich jest już wydany kalendarz na rok 2024 i album podsumowujący działalność Miasta Suwałki w oparciu o środku z Unii Europejskiej. Na 1 maja 2024r. szykujemy piknik rodzinny, którego szczegóły przedstawimy już niebawem – zapewnia prezydent Suwałk.

Samorząd chce przypominać mieszkańcom jak przeobraziło się nasze miasto. Pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej mogą oglądać na monitorach w autobusach infografiki, które pokazują metamorfozę Suwałk. W mediach społecznościowych Miasta „Pogodne Suwałki” na facebooku i Instagramie uruchomiono specjalny cykl postów. W każdy czwartkowy wieczór publikowane są zdjęcia i informacje na temat projektów unijnych zrealizowanych w Suwałkach. 

2 Komentarzy

Ja tam nikomu do portfeli nie zaglądam. Mnie tam te 8500 PLN netto/miesiąc  na czynsz, papierosy i chleb z pasztetową wystarcza.

Dodaj komentarz