Wigilia Miejska w Suwałkach

Władze miasta przełamały się opłatkiem z mieszkańcami Suwałk

 

Władze miasta przełamały się w niedzielę (18.12) opłatkiem z mieszkańcami podczas Miejskiej Wigilii zorganizowanej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

W ostatnią przedświąteczną niedzielę tradycyjnie w Suwałkach odbyła się Miejska Wigilia podczas której wspólnie śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem i składano życzenia. W tym roku władze miasta zaprosiły suwalczan nie jak w ubiegłych latach na plac Marii Konopnickiej, a do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie można było zdjąć ciepłą kurtkę i zasiąść przy wigilijnym stole. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych wokaliści ze Studia Piosenki Świetlik, chóru “PRIMO”, a także Studia Tańca Radość. Na początek jednak kolędę zaśpiewał prezydent wspólnie z pracownikami i zaproszonymi gośćmi.


- Od kilku lat organizujemy takie miejskie wigilijne spotkanie i zawsze bierze w nim udział bardzo wielu mieszkańców naszego miasta. W tym świątecznym okresie chcemy złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem. Wigilię organizujemy już w trzeciej lokalizacji. Zaczynaliśmy w patio Urzędu Miasta, potem przenieśliśmy się na plac Marii Konopnickiej, a teraz jesteśmy w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patrząc na warunki atmosferyczne myślę, że była to dobra decyzja. W ten świąteczny czas mamy trochę refleksji, zastanawiamy się nad tym co było, ale też patrzymy w przyszłość na ten 2023 rok - mówił podczas wigilii Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

3 Komentarzy

Dodaj komentarz