Święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka w Suwalskim Ośrodku Kultury

Suwalczanie wraz ze swoimi pociechami licznie odwiedzali w środę (01.06) Suwalski Ośrodek Kultury, gdzie czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. 


Z okazji Dnia Dziecka w Suwalskim Ośrodkiem Kultury powstało Artystyczne Podwórko (tym razem pod dachem z powodu pogody), a na nim wiele najróżniejszych stref tematycznych. W każdej można było spędzić mnóstwo czasu i ani przez chwilę się nie nudzić. Warto było zajrzeć do każdej z nich, bo oferowały najróżniejsze atrakcje i aktywności na wiele godzin dobrej zabawy.

- To taki dzień w roku w którym bardzo mocno dopieszczamy wszystkie dzieci. Mogą do nas przyjść i spędzić popołudnie po zajęciach szkolnych. Pogoda spłatała nam figla, ale myślę, że w środku zrobimy wszystkie te atrakcje, które miały być na zewnątrz. Jest z nami straż miejska, policja, WCR. Można potrzymać pistolet, wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, są zajęcia teatralne, zajęcia z plastyki, ze śpiewu, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Tak naprawdę w Suwalskim Ośrodku Kultury dzieje się wiele każdego dnia. Codziennie przychodzi do nas dzieci około 200 dzieci na zajęcia. SOK tętni życiem na co dzień i jeżeli ktoś jeszcze nie jest przekonany, to na pewno każdego przyjmiemy - zapraszał Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.  

W strefie nauki – były doświadczenia, pokazy i warsztaty, w strefie zabawy – animacje, gry, konkursy, zagadki i bańki mydlane, strefa teatru oferowała animacje teatralne i tworzenie pacynki, strefa sztuki – “W krainie marzeń i kolorów”, w strefie starych gier były planszówki i  zabawy podwórkowe, strefa plastyczna – “Kraina uśmiechu”, strefa wyobraźni – papieroplastyka, strefa malucha – czytanie na kocyku, DR CLOWN – animacje z klownem, strefa survivalu z Survivalis – czyli jak poradzić sobie w ekstremalnych warunkach  oraz konkursy z nagrodami. W programie znalazły się również taneczne występy Studia Tańca Radość, Studia Tańca Dance Academy, Studia Tańca Dotyk, Studia Piosenki Świetlik i zespołu Fleksik z SOK oraz stoiska gości specjalnych – suwalskiej Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

 

Dodaj komentarz