Świateł nie będzie, można zlikwidować lewoskręt

Lewoskręt przy ul. Jana Pawła II

Temat przebudowy skrzyżowania na ulicy Utrata przy markecie Lidl poruszyli na ostatniej sesji Rady Miasta suwalscy rajcy. 

 

Podczas wczorajszej zdalnej sesji radny Adam Ołowniuk z klubu "Łączą nas Suwałki" zaproponował podjęcie działań związanych z poprawą organizacji ruchu i przebudową skrzyżowania na ulicy Utrata naprzeciwko marketu Lidl. Chodzi konkretnie o duże korki w godzinach szczytu i problematyczny wyjazd w lewo z ulicy Jana Pawła II w stronę miasta na krajową ósemkę. W odpowiedzi Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk stwierdził, że możliwe są tak naprawdę dwa rozwiązania - pozostawienie tego skrzyżowania w takiej formie w jakiej się obecnie znajduje lub całkowita likwidacja wyjazdu w lewo z ul. Jana Pawła II. 

 

- Uważamy, że trzecie wyjście w postaci zainstalowania tam sygnalizacji świetlnej będzie bardzo problematyczny ze względu na ruch ciężarowy, który cały czas tam się odbywa. Szczególnie w okresie zimowym może to powodować problem podjazdu ciężarówek pod górę po zatrzymaniu się na podjeździe od ulicy Dwernickiego. Jeżeli na skrzyżowaniu na Jana Pawła II włączyło by się czerwone światło, część samochodów musiała by się zatrzymać i w trudnych warunkach atmosferycznych mogłoby dojść do zblokowania jezdni. Doprowadziłoby to do trudniejszej sytuacji niż mamy w tym miejscu obecnie. Z tego powodu nie decydujemy się na sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu. Podjąć możemy natomiast temat likwidacji lewoskrętu i zmuszenia wszystkich kierujących, którzy chcą udać się w kierunku miasta, do przejazdu przez rondo - odpowiedział Kurzyna. 

13 Komentarzy

Krzysztof Kierowczyc

01/10/2020

już jedno miejsce pięknie zdegradowali na potrzeby jakichś dziadków w trabantach, to tak, niech jeszcze każą jeździć przez rondo, bo dziadki sie bojo

Litwin

01/10/2020

Panowie radni, nudzi się Wam czy jak?!? Po cholerę od razu likwidować?!? Wzmożony ruch to raptem parę godzin na dobę pon-pią, poza tym potem są pustki... Jeżeli ktoś się spieszy, niech sobie jedzie w prawo i przez rondo, ale nie likwidować!

Korzystający z…

02/10/2020

Niech położą nacisk na dokończenie wschodniej obwodnicy i tyle w temacie. Nie będzie trzeba likwidować lewoskrętu i umilać życia ludziom na siłę i nie w punkt.

Polak Mały

02/10/2020

nie potraficie skręcić w lewo możecie jechać w prawo na rondo, możecie jechać Modrzewiową do Akacjowej i do Kolejowej i tam sobie zrobicie następny korek, możecie Świerkową do Pułaskiego Ale zwróćcie uwagę radni/bezradni że w Suwałkach są ludzi, którzy potrafią stamtąd wyjechać i chcą by lewoskręt pozostał!!! Do jakiś koszmar, będą teraz skrzyżowania przerabiać bo jakiś melepeta boi się wyjechać! Autobusy stamtąd wyjeżdżają czasami i dają radę!!!

Mietko

02/10/2020

A ja zapytam sie co stalo sie z malowanie jezdni na nowej drodze na ul staniszewskiego? Nawet tygodnia nie wytrzymalo. Pseodo firma malowla

Anonymous

02/10/2020

Zlikwidować stołek zastępcy prezydenta co to nie potrafi rozwiązać tego problemu. Po co on siedzi w urzędzie skoro nic nie może a właściwie to nie umie.

zlikwidują lewoskręt to część pojedzie przez osiedle domków i tam sie zablokuje albo będą stłuczki

Dodaj komentarz