Sportowo i charytatywnie dla Hani

Charytatywny bieg nad Zalewem Arkadia

W niedzielę (05.07) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbył się kiermasz dla Hani Poczobut oraz pierwszy amatorski bieg z cyklu o Super Puchar Miasta Suwałki.


Dziś w samo południe rozpoczęły się biegi na dystansie czterech i dwunastu kilometrów. Uczestnicy pokonali trasę w rejonie suwalskiego Zalewu Arkadia i bulwarów nad Czarna Hańczą. Tym razem nie chodziło jednak o wyłonienie zwycięzcy, a cel charytatywny. Zorganizowane przez biegacza Wojciecha Klekotko wydarzenie miało bowiem na celu zebranie środków pieniężnych dla Hani Poczobut, ośmiomiesięcznej dziewczynki , która zmaga się z niezwykle ciężką chorobą  jaką jest SMA. Za każdego zapisanego uczestnika organizator postanowił przekazać cegiełkę na leczenie młodziutkiej ełczanki.


Środki na leczenie Hani nad Zalewem zbierane były nie tylko podczas biegu. Przez cztery godziny odbywał się również kiermasz, podczas którego zebrani mogli zrobić zakupy na pchlim targu, spróbować regionalnych dań, czy też zmierzyć ciśnienie w namiocie medycznym PWSZ. Był również pokaz zumby oraz trening z braćmi Jaćwieży.

 

Dodaj komentarz