Problem z budową ciągu pieszo-rowerowego przy Różanej

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Różanej pomiędzy ulicami Północną i Klonową

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Różanej pomiędzy ulicami Północną i Klonową w Suwałkach powoduje konieczność dokupienia gruntów od osób prywatnych - informuje prezydent w odpowiedzi na interpelację radnych. 

 

Pismo w tej sprawie przekazali do prezydenta miasta radni klubu "Łączą nas Suwałki" Kamil Lauryn i Sylwester Cimochowski w związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców. Jak argumentowali, brak ścieżki rowerowej na tym odcinku drogi zagraża bezpieczeństwu przede wszystkim dzieci dojeżdżających do szkoły nr 5, a chodnik, który istnieje, jest zbyt wąski i nie jest dostosowany do potrzeb pieszych i  rowerzystów. 

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zapewniał, że również dostrzega potrzebę budowy przedmiotowego ciągu, jednak obecnie Miasto Suwałki nie dysponuje dokumentacją techniczną umożliwiającą realizację wnioskowanej inwestycji. 

- Po przeanalizowaniu sprawy dodatkowo informuję, iż Miasto Suwałki nie posiada wystarczającej szerokości pasa drogowego do realizacji ciągu pieszo - rowerowego zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi, co powoduje konieczność dokupienia gruntów od osób prywatnych. Pierwszym krokiem umożliwiającym realizację zadania w przyszłości będzie zlecenie opracowania dokumentacji i technicznej po wykonaniu której możliwe będzie oszacowanie kosztów realizacji inwestycji. Możliwość realizacji przedmiotowej inwestycji zostanie przedyskutowana z radnymi Rady Miejskiej w Suwałkach podczas prac nad budżetem miasta na 2023r - przekazał włodarz w odpowiedzi.
 

10 Komentarzy

Ścieżka rowerowa na tym odcinku to mało niezbędny element. Proszę najpierw zobaczyć jak mijają się autobusy. Jeden musi zjechać w wąską którąś uliczkę, żeby ten z naprzeciwka mógł przejechać. Kto wpadł na pomysł puszczenia tutaj autobusów. Inną sprawą jest w dobie covida przejście chodnikiem. Zachowanie 1,5m odległości przy mijaniu jest niemożliwe. Jeszcze na chodniku słupy. Po co, na co?? 

Adrian

05/07/2022

Od różanej aż do szkolnego stadionu biegnie polna droga, która ani chybi jest własnością miasta. Nadaje się bardzo dobrze do jazdy rowerem, a w razie czego można ją wyrównać.

 

Polna niech zostanie polną. Na Pileckiego jest ścieżka rowerowa i nie wiem, czy jeżdzą tam autobusy. Po co wciskać w małe uliczki autobusy i na siłę je poszerzać. Na Różanej jest droga i bardzo wąski chodnik z jednej strony ze słupami elektrycznymi (usunąć lub przenieść słupy). Wcale mnie nie zdziwi jak jakiś oszołom będzie chciał w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizować swój pomysł. Proszę przypomnieć sobie projekt poszerzenia Klonowej od Różanej do Szkoły. Tutaj pod blokami poprowadzono ścieżki pieszo-jezdne i nie udało się wcisnąć autobusów.

Anonymous

07/07/2022

Dodane przez AN w odpowiedzi na

Proszę zauważyć że ul.Klonowa od ronda do szkoły jest  wewnątrzną droga osiedlową gdzie nawet znak to określa. Nie ma tu miejsca na kursowanie autobusów  MZK.A ul. Różaną należy przebudować że względów bezpieczeństwa czy to z BO czy w inny sposób.Mieszkańcy Klonowej dostali odszkodowania za utratę udziału w gruncie czy tego chcieli czy nie i po  kursie jaki wtedy obowiązywał.Nie widzę więc problemu z Różaną , jej remont zapewnił by bezpieczeństwo mieszkańcom pozostałym mieszkańcom sąsiadujących ulic.Polną droga niech sobie jeździ Pan Adrian ze swoimi dziećmi w niedzielę na wycieczce.

Mieszkaniec Kl…

07/07/2022

Dodane przez AN w odpowiedzi na

Chcieliśmy przebudować ulice żeby poprawić komfort życia na tym odcinku ,co z zadowoleniem stwierdzam że tak się stało.Nikt nie chciał tu wprowadzać linii autobusowej.Nie ładnie wyzywać nas oszołomami,bo nimi nie jesteśmy,my tylko dbamy o dobro wspólne,o twoje również Miłego dnia na spacerze na Klonowej.

Temat mnie zainteresował: gdzie mogę zgłosić się po odszkodowanie? Różana 10 lat temu również była polną drogą. Między Różaną a Klonową stało przedszkole i wtedy nie jeżdziły tam autobusy. Przedszkole zostało spalone i obecnie mamy to co mamy.....

Anonymous

07/07/2022

Dodane przez AN w odpowiedzi na

Nie prawda.Mieszkam na Klonowej od 40 lat ,wtedy tam była polna droga.Po odszkodowanie proszę zgłosić się do I sekretarza PZPR w Suwałkach

 

 

 

II

Dodaj komentarz