Ozdobią rondo im. Olimpijczyków Polskich

Dekoracje na rondzie w Suwałkach

Dekoracje nawiązujące do igrzysk olimpijskich oraz tablica informacyjna pojawią się na rondzie im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach. 

 

Jak informowaliśmy, Kamil Klimek z klubu "Łączą nas Suwałki" zwrócił się do prezydenta Suwałk z interpelacją w której wnioskował o zamontowanie na rondzie im. Olimpijczyków Polskich tablicy informacyjnej „Rondo im. Olimpijczyków Polskich”, masztu z flagą Polskiego Komitetu Olimpijskiego jak również ozdobnej rabaty kwiatowej symbolizujący wieniec laurowy wręczany zwycięzcom starożytnych igrzysk. 

 

- Analizując sposób aranżacji suwalskich rond, które w większości są zagospodarowane poprzez estetyczne rabaty kwiatowe, ozdobne nasadzenia, a w niektórych lokalizacjach znajdują się również pomniki czy też instalacje nawiązujące do ważnych wydarzeń, wydaje się uzasadnione zagospodarowanie ronda w opisany sposób. Flaga, którą Miasto Suwałki mogłoby otrzymać od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nie tylko nawiązywałaby do nazwy ronda, ale byłaby także symbolem wartości olimpijskich m.in. radości z wysiłku, poszanowania uniwersalnych podstawowych zasad etycznych czy też zasady „fair play" w sporcie i w życiu codziennym - argumentował radny. 

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przychylił się do złożonej propozycji, jednak zauważył, że ustawienie masztu z flagą olimpijską uzależnione jest od zgody na wykorzystanie niniejszego symbolu z Polskim Komitetem Olimpijskim. Włodarz zamierza wiec zwrócić się do Prezesa PKOL z prośbą o niezbędne uzgodnienia oraz o przekazanie flagi olimpijskiej do zamontowania jej na rondzie. Z kolei tablica informacyjna ma zostać zamontowana do końca września. Zarząd Dróg i Zieleni udekoruje też rondo symbolem nawiązującym do igrzysk olimpijskich. Forma dekoracji zostanie uzgodniona na posiedzeniu Kolegium Prezydenta miasta Suwałk. 
 

Dodaj komentarz