Opłatek sportowca w Suwałkach

Wigilijne spotkanie całej sportowej rodziny z Suwałk w hali OSiR

 

Wigilijne spotkanie całej sportowej rodziny z Suwałk odbyło się w poniedziałek (19.12) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

Ponownie, po dłuższej pandemicznej przerwie, sportowcy, trenerzy, działacze i władze miasta spotkali się na tradycyjnym opłatku sportowca. Łącznie w hali OSiR zasiadło około 400 osób reprezentujących różne dyscypliny sportowe, od siatkarzy i piłkarzy przez szachistów, badmintonistów, karateków, pływaków, czy chociażby modelarze lotniczy i członkowie Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu. Uczestnicy podzieli się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i degustując wigilijne potrawy wysłuchali kolędy w aranżacji Suwałki Gospel Choir. Nie obyło się również bez podziękowań osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc przy organizacji miejskich imprez sportowych. 

- Spotkaliśmy się dziś, aby złożyć sobie życzenia, podziękować za współpracę i podsumować naszą działalność sportową. Okres świąt to też refleksje jaki był ten mijający rok, co udało nam się zrealizować. Jaki był rok 2022 dla naszego miasta pod względem sportu? Myślę, że był to rok dobry, obfitujący w wielkie wydarzenia i również sukcesy. Udało nam się pozyskać wielką imprezę lekkoatletyczną, 98 Mistrzostwa Polski LA. Takiego wydarzenia w Suwałkach wcześniej nie było. Gościliśmy tutaj wybitnych sportowców lekkoatletów, których znamy czasem jedynie z ekranów telewizora. Pokazaliśmy, że niespełna 70-tysięczne miasto potrafi zorganizować imprezę na najwyższym, światowym poziomie. Mieliśmy również Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej na suwalskim lotnisku. Chcemy aby ten sport również się w naszym mieście rozwijał i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Air Show powróci. We wrześniu mieliśmy z kolei Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych w hali Suwałki Arena - mówił w swoim wystąpieniu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Dodaj komentarz