Naukowcy proszą suwalczan i mieszkańców okolic o opinię

projekt badawczy dotyczący zachowań komunikacyjnych w mieście

 

Zespół naukowców z Uniwersytety Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod kierownictwem dr hab. inż. Agnieszki Dawidowicz realizuje projekt badawczy dotyczący zachowań komunikacyjnych w mieście. W związku z tym zwracają się z prośbą do mieszkańców Suwałk, gminy Suwałki oraz gmin: Jeleniewo, Szypliszki i Rutka-Tartak o wypełnienie ankiety.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie prowadzi projekt "Algorytm monitorowania dynamiki zachowań komunikacyjnych w miejskich obszarach funkcjonalnych w aspekcie innowacji i zagrożeń". Badania są prowadzone między innymi na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Suwałki. Zadanie jest finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. Efektem projektu będzie opracowanie uniwersalnego, łatwego w zastosowaniu i ekonomicznego algorytmu geomatycznego do monitorowania zachowań i przyzwyczajeń komunikacyjnych.

 

Obecnie na terenie miasta i gminy Suwałki oraz gmin Jeleniewo, Szypliszki, Rutka-Tartak prowadzone jest badanie ankietowe, które pomoże w odpowiednim zrealizowaniu projektu. Kwestionariusz zawiera 31 pytania, a jego wypełnienie zajmuje zaledwie około 10 minut. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny oraz anonimowy.

 

Link do ankiety: https://arcg.is/1POb9C1

 

Zespół projektowy:
dr hab. inż. Agnieszka Dawidowicz prof. UWM
dr hab. inż. Małgorzata Dudzińska prof. UWM
dr inż. Ada Wolny - Kucińska
dr inż. Marta Gross

 

źródło: uwm.edu.pl

7 Komentarzy

Gość

20/11/2023

przynajmniej kilka wybitnych prac dyplomowych w tym zakresie w Suwałkach już zostało obronionych. Wnioski nigdy nikogo nie interesowały.

Kolejne badania z dofinansowaniem mające udowodnić wyższość elektryków i komunikacji zbiorowej. Opłacone kompletnie nieobiektywne wyniki nie zostaną nagrodzone opublikowane jedynie wyniki wpisujące się w ekowierszuwkę dadzą zarobić i poklepią po plecach naukowców za dobrą robotę. Od jakiegoś czasu podchodzę z dużą rezerwą do publikacji nie tylko naukowych. Zawsze źródło finansowania wymaga określonych wyników.

Dodaj komentarz