Lotnisko nie wykorzystuje swego potencjału?

 uruchomienie lotów na trasach Warszawa-Suwałki, Kraków-Suwałki

 

Do suwalskiego Ratusza wpłynęło pismo przedprocesowe, którego autor domaga się podjęcia działań mających na celu uruchomienie lotów na trasach Warszawa-Suwałki, Kraków-Suwałki oraz ewentualnie Wrocław-Suwałki jako usługi publiczne.

 

Adam F, podpisany jako przedstawiciel redakcji lokalnej prasy, skierował pismo do suwalskich radnych określone pismem przedprocesowym w związku z niepokojącym brakiem rozwoju połączeń lotniczych na trasach z i do Suwałk oraz niewykorzystaniem potencjału miejscowego lotniska.

- Jako przedstawiciel redakcji lokalnej prasy, zwracam się z pilnym wezwaniem do podjęcia działań mających na celu uruchomienie lotów na trasach Warszawa-Suwałki, Kraków-Suwałki oraz ewentualnie Wrocław-Suwałki jako usługi publiczne (PSO - Public Service Obligation). Zakres potrzebnych działań: 1. Wystąpienie do władz Województwa Podlaskiego o dofinansowanie tych połączeń w ramach mechanizmu PSO, który umożliwi subwencjonowanie lotów w celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej regionu. 2. Dostosowanie infrastruktury portu lotniczego w Suwałkach do obsługi do 10 tys. pasażerów rocznie, co jest możliwe do zrealizowania z mniejszymi formalnościami, na podstawie zezwolenia wydanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (na wzór portu lotniczego w Mielcu) - czytamy w piśmie. 

Adam F dodał także, że "jeżeli w ciągu 30 dni od otrzymania tego pisma nie zostaną podjęte żadne kroki w kierunku realizacji wyżej wymienionych działań, redakcja będzie zmuszona wnieść do sądu pozew o zobowiązanie samorządu do dostosowania infrastruktury lotniczej i uruchomienia usług PSO na wymienionych trasach". Pozew taki będzie miał na celu nie tylko zabezpieczenie interesów mieszkańców Suwałk i regionu, ale również zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej miasta. Podstawą prawną dla takiego pozwu jest obowiązek samorządu do działania na rzecz rozwoju lokalnego oraz ochrona interesu publicznego mieszkańców, których prawo do dostępu do efektywnych środków transportu jest ograniczone.

 

Przesłane do Ratusza pismo zostało potraktowane przez przewodniczącego Rady Miasta jako petycja i skierowane  do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Suwałkach w celu dokonania jej merytorycznej oceny i wypracowania projektu stanowiska niezbędnego do podjęcia przez organ stanowiący rozstrzygnięcia w formie uchwały.
 

18 Komentarzy

Owszem mogę furmanką bo taką posiadam ale skoro mamy takie żądania to czemu mam furmanka jak mogę samolotem? Rządam połączeń z Potasznia i Bakaniukiem! nie będę swojej klaczy fatygował! Teraz tyle się o męczeniu koni mówi na morskim oku. Ulżę im! A co!

mieszkaniec

04/07/2024

A co tylko wydawac grube pieniadze na szlly  teraz to nie zbawa a biznes takie czasy a pieniadze nie zlatywaly z nieba

Lotnisko. Zawsze ja jadę do naszego zacnego miasta, to stoi wielki szyld z właśnie takim napisem z symbolem samolotu. Kierując się taką informacją chce się zajechać, sprawdzić, zobaczyć gdzie, kiedy i jaki samolot leci. A tu zonk, doopa. Nie ma terminala przylotów i odlotów. Stoi tylko zły i nabuzony cieć (chyba). Skoro to jest tylko dla wybranej grupy użytkowników, to okay, i niech nazywa się to lądowisko.

Mieszkaniec

06/07/2024

W końcu ktoś się wziął za te pole nieużytków otworzyć lotnisko na badziewne pokazy wydać miliony by raz do roku zrobić imprezę a głupi naród dalej głosuje na czeska, za renkiewicza jeszcze nic nie zrobiono w mieście oprócz tego że długi rosną 

Jaroslawa Zielinskiego i jemu to powiedz. To twoje PiS zlikwidowalo wojewodztwo suwalskie, to twoje PiS zdegradowalo Suwalki komunikacyjnie ,puszczajac Via Carpatia przez Knyszyn zamiast Augustow-Raczki...To wielki pan posel przez siedem kadencji , bedac jednym z czolowych politykow PiS , nic nie zrobil dla Suwalk i regionu...miasto umiera a jeszcze dziesiec lat temu wrozono nam ciagly przyrost mieszkancow...

Dodaj komentarz