Kiermasz dla Hani Poczobut

Kiermasz dla Hani Poczobut

Charytatywny Kiermasz dla ośmiomiesięcznej Hani Poczobut odbył się w niedzielę (28.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.

 

Słodkie wypieki, domowe wyroby, kiełbaski z grilla oraz pchli targ na którym można było nabyć wiele drobiazgów - to wszystko czekało na mieszkańców miasta podczas niedzielnego kiermaszu. Była to kolejna charytatywna akcja na rzecz Hani Poczobut z Ełku, u której zdiagnozowano najcięższą postać SMA – śmiertelną i bardzo brutalną. Jej mięśnie słabną i zanikają, aż w końcu zanikną te odpowiedzialne za oddychanie. Choroba kradnie coraz więcej, a szansą na powstrzymanie jej jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, która może odbyć się do 2. roku życia. Niestety jest ona ekstremalnie droga, gdyż kosztuje 9 milionów złotych. W pomoc dziewczynce włączyło się szereg firm i instytucji oraz mieszkańcy wielu miast. Całkowity dochód z suwalskiego kiermaszu trafi na konto dziewczynki. 

 

Zebrani w parku mieszkańcy przyłączyli się też do cieszącej się ogromną popularnością akcji #GaszynChallenge. Jej zasady są bardzo proste - osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Hani. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

 

Do tej pory udało się już zebrać ponad 5,5 mln zł, jednak to wciąż za mało. Cały czas trwa zbiórka na platformie https://www.siepomaga.pl/hania.

 

Dodaj komentarz