FORTE rezygnuje z budowy nowej kotłowni

Fabryka Mebli FORTE zrezygnowała z budowy nowej kotłowni

Fabryka Mebli FORTE zrezygnowała z budowy nowej kotłowni w sąsiedztwie swego zakładu przy ulicy Północnej w Suwałkach.

 

Firma planowała wymienić starą kotłownię, która służy do ogrzewania zakładu FORTE na ulicy Północnej, na nową, nowoczesną, opalaną odpadami drzewnymi z produkcji FORTE. Wszystko ze względu na to, że obecnie istniejąca kotłownia za kilka lat przestanie spełniać nowe normy.

 

Planowana inwestycja wzbudziła pewne kontrowersje wśród mieszkańców, a część z nich wyraziła w internecie swój sprzeciw wobec inwestycji. W związku z tym w czerwcu bieżącego roku w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie prezydenta Suwałk oraz przedstawicieli Fabryki Mebli Forte w trakcie którego rozmawiali i odpowiadali na pytania mieszkańców, aby wyjaśnić wszelkie niedopowiedzenia.  

 

Ostatecznie okazało się jednak, że firma FORTE z budowy postanowiła zrezygnować. 

- Ze względów ekonomicznych, w uzgodnieniu z władzami miasta Suwałki zdecydowaliśmy, że zamiast budować własną, nową kotłownię, podłączymy nasz zakład do ciepłowniczej sieci miejskiej, która posiada wolne moce wystarczające na nasze potrzeby - poinformował Mariusz Gazda, członek Zarządu Fabryk Mebli „FORTE” S.A.

2 Komentarzy

Tak wyglądają pseudo konsultacje z Prezydentem Suwałk, obiecał publicznie że odpowie na przekazane mu pytania w sprawie spalarni Forte i słowa nie dotrzymał, zapewne tak samo potraktuje mieszkańców podczas budowy śmieci w Suwałkach!!! WSTYD !!!

Forte również do obecnej chwili nie odpowiedziało na pytania !!!

MY MIESZKAŃCY CZEKAMY NADAL !!! I BĘDZIEMY SIĘ PRZYPOMINAĆ !!!

bo ci żyłka pęknie :) Forte ci odpowiedziało, kotłowni nie będzie :)

Dodaj komentarz