Będą rozmawiać o remoncie drogi na Północnej

Apel o remont drogi dojazdowej do przedsiębiorstw przy ul. Północnej

 

Suwalski Ratusz poinformował, że prezydent zamierza przedstawić propozycję właścicielom firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach, którzy w ostatnich dniach wystosowali apel o remont drogi dojazdowej do ich przedsiębiorstw.

 

O remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej apelują do prezydenta Suwałk przedstawiciele mieszczących się tam firm. Jak mówią, dziury w nawierzchni oraz złogi błota uniemożliwiają jakiekolwiek poruszanie się nią tak samochodom osobowym jak i samochodom ciężarowym.

- Taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. W chwili obecnej bardzo utrudnione jest normalne funkcjonowanie, w tym dojazd pracowników, czy też większych samochodów z materiałami potrzebnymi do produkcji w naszych firmach, czy też tych przewożących nasze produkty, które narażone są na uszkodzenie. Takie okoliczności były wielokrotnie nam zgłaszane przez podmioty zewnętrzne. Mając na uwadze powyższe wnosimy o natychmiastowe wykonacie stosownych prac i trwałe dostosowanie tej drogi do odpowiednich warunków, tak aby można było z niej normalnie korzystać cały czas, a nie jedynie doraźnie. To na właścicielu drogi (w tym jej zarządcy) ciąży prawny obowiązek utrzymania jej w należytym stanie i to on odpowiada za wszelkie szkody powstałe w związku z jej nienależytym stanem - przekazali w piśmie do prezydenta przedstawiciele firm Stollar Systemy Okienne, HEDAN-PAK oraz Xpression.

W środę (21.02) Urząd Miasta w Suwałkach poinformował, że Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotka się z właścicielami firm leżących przy ul. Północnej i przedstawić konkretną propozycję. 

- Przeanalizowaliśmy złożony wniosek i chcemy podjąć w tej sprawie rozmowy oraz współpracę z przedsiębiorcami. Mam przygotowaną konkretną propozycję, którą zaprezentuję właścicielom firm na spotkaniu w najbliższy wtorek. Suwalscy przedsiębiorcy wiedzą, że mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie poprawy infrastruktury również i tej drogowej. Świadczą o tym realizowane inwestycje jak chociażby warta 42 miliony złotych trwająca właśnie przebudowa dróg w południowej części Suwałk w sąsiedztwie fabryk położnych w strefie ekonomicznej – przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk..

W przeszłości Miasto również realizowało inwestycje, które wspierali sami przedsiębiorcy. W 2018 roku jedenaście firm prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z Prezydentem Suwałk specjalne porozumienie na mocy, którego do ich firm została wybudowana droga dojazdowa. W formule porozumień Miasto Suwałki realizuje również budowę dróg dojazdowych do nowobudowanych osiedli mieszkaniowych czy obiektów handlowych.

2 Komentarzy

Po co naprawiać drogę, która wkrótce poprowadzi w szczere pole ? Powszechnie wiadomo, że Stollar idzie pod młotek, ludzie szykują się do zwolnień. Są miejsca, gdzie remont dróg jest  bardziej wskazany !

Dodaj komentarz