Oficjalnie otworzyli nowe drogi w Gminie Filipów

przebudowy dróg w gminie Filipów

Prawie 3 kilometry drogi przez miejscowość Szafranki oraz prawie 1,5 km odcinek ze Starej Dębszczyzny do Agrafinówki oficjalnie oddała w poniedziałek (26.07) do użytku Gmina Filipów.

 

Obie przebudowy dróg zostały zrealizowane w ramach II naboru w 2019 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowy asfalt w miejscowości Szafranki kosztował ponad 2,6 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 1,5 mln zł.

 

Na odcinku drogi ze Starej Dębszczyzny do Agrafinówki również wykonano nową jezdnię asfaltową, oświetlenie drogowe, przystanek i peron, co kosztowało ponad 2,3 mln zł, a dofinansowanie z RFRD wynosiło ponad 740 tys. zł. - W sumie zmodernizowane zostało 4,2 km dróg. Gminy Filipów nie byłoby stać, aby z własnych środków przeprowadzić remont - mówił wójt gminy Tomasz Rogowski.

 

To nie koniec zmian infrastruktury w Gminie Filipów. W ubiegłym roku dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina przebudowała jeszcze niecały km dróg za prawie 2 mln zł, w tym roku na rozbudowę czeka jeszcze droga Nowe Motule - Tabałówka - Jemieliste, na którą przyznano ponad 1,4 mln zł dofinansowania, umowa zostanie wkrótce zawarta.

 

Źródło: PUW Białystok

7 Komentarzy

Bartosz

28/07/2021

Dodane przez Kazik w odpowiedzi na

Ćwoku naucz się najpierw pisać a później się udzielaj... Bo to żeś idiotą wiedziała do tej pory tylko rodzina a tak wie już cały świat 

Dodaj komentarz