Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego

Śmiertelny wypadek w Puńsku, na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Norkusa

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mieszkańcowi powiatu sejneńskiego, oskarżonemu o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

 

Do wypadku doszło czerwcu ubiegłego roku w Puńsku, na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Norkusa. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym jechał w kierunku centrum Puńska i nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście, który nadjeżdżał z prawej strony. Wskutek tego doszło do uderzenia przez przód samochodu ciężarowego w bok motorowerzysty. W konsekwencji 60-latek jadący motorowerem doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, w tym głowy i klatki piersiowej, które doprowadziły do jego śmierci na miejscu zdarzenia.

 

Kierowca samochodu ciężarowego przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanego czynu, uznając że to on jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu. W toku śledztwa powołano biegłego z zakresu ruchu drogowego, który w opinii jednoznacznie stwierdził, że obie drogi były równorzędne i obowiązywała zasada ustąpienia pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz