Jarosław Rynkiewicz pośmiertnie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Pośmiertne odznaczenie Jarosława Rynkiewicza

Pośmiertne odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Jarosław Rynkiewicz, wieloletni dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Przerośli.

 

W czwartek (02.12) Urna z prochami Jarosława Rynkiewicza spoczęła na Cmentarzu w Przerośli. Zebrani z głębokim żalem pożegnali wspaniałego człowieka i znakomitego artystę, który był głównym pomysłodawcą i organizatorem powiatowych spotkań zespołów ludowych Suwalszczyzny ”Chwalcie Łąki Umajone”, podczas których przy kaplicach i krzyżach, każdego roku w innej wsi w gminie Przerośl śpiewano majowe pieśni religijne. Był też bardzo dobrze znany suwalczanom. Uczestniczył w większości imprez folklorystycznych organizowanych w Suwałkach, w tym w Suwalskim Jarmarku Folkloru oraz Wigiliach Chłopskich organizowanych przez suwalski ROKiS, później SOK i Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Był założycielem Zespołu Śpiewaczego „Znaroku” oraz przez lata członkiem kapeli „Przeroślaki”.

 

Na wniosek posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosława Zielińskiego, został pośmiertnie odznaczony przez Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Podczas uroczystości pogrzebowych artysty starosta suwalski Witold Kowalewski przekazał Odznakę żonie Pani Ewie Rynkiewicz.

 

Dodaj komentarz