440 tys. zł na szkolenia dla osób z powiatu sejneńskiego i suwalskiego

szkolenia dofinansowane z unijnych funduszy dla poszukujących pracy

40 osób poszukujących pracy z powiatu sejneńskiego i suwalskiego weźmie udział w szkoleniach dofinansowanych z unijnych funduszy. 

 

W poniedziałek (29.11) Wiesława Burnos, członek zarządu województwa oraz Magdalena Barbara Mironowicz, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Wiejskiego „Po drabinie” podpisały umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia. W szkoleniach weźmie udział 32 mężczyzn i 8 kobiet z powiatów: sejneńskiego i suwalskiego. Będą to osoby, które dopiero zaczynają szukać pracy do 25. roku życia i długotrwale bezrobotne – powyżej 50. roku życia. Pomoc będzie dopasowana do predyspozycji osób poszukujących pracy. Dla każdego uczestnika zostanie opracowana Indywidualna Ścieżka Reintegracji oraz podpisana umowa w formie kontraktu socjalnego. W ramach dotacji odbędą się m.in. kursy zawodowe z używania dronów i obsługi broni palnej, m.in. dla pracowników ochrony.

– Drony stają się niezwykle przydatnym narzędziem na rynku pracy. Przy ich użyciu wykonywanych jest wiele zdjęć, pomiarów. A jeśli chodzi o kursy z używania broni, to w kontekście pandemii COVID-19 i napływu migrantów, każde spotkanie większej grupy ludzi powinno być właściwie zabezpieczone. I ten projekt doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby naszych czasów – podkreśliła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Inicjatywa będzie realizowana przez dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Wiejskie „Po drabinie” i Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia (partner) do końca 2022 r. Jej koszt to prawie 520 tys. zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych – 440 tys. zł.

 

Stowarzyszenie Wiejskie „Po drabinie” z Nowej Wsi pod Suwałkami funkcjonuje od 2012 r. Działa na rzecz rozwoju kompetencji zawodowych i przedsiębiorczości, nie tylko na obszarach wiejskich. Swoimi inicjatywami podtrzymuje tradycję narodową i lokalne obyczaje. Realizuje też programy ekologiczne i prozdrowotne.

1 Komentarzy

Adrian

30/11/2021

Pani Halina Lewkowicz oraz państwo Mironowicz ci sami w jednej i w drugiej organizacji zgarną sporą sumkę za szkolenia.
Przypadek ?

Ile mamy miejsc pracy dla operatorów dronów i ochroniarzy pod bronią ?

 

Dodaj komentarz