Wigry Suwałki wracają do gry

Wigry Suwałki wracają do gry

Na sześć dni przed początkiem rundy wiosennej w piłkarskiej I Lidze w siedzibie suwalskich Wigier odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa, trenera i jednego z kapitanów biało-niebieskich.

 

Celem klubu jest utrzymanie się na poziomie pierwszej ligi – to główne przesłanie z poniedziałkowego (24.02) spotkania z dziennikarzami. Drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy i wzmocniła się dziewięcioma zawodnikami, a teraz przed ekipą z Suwałk ostatni mikrocykl i niedzielny (01.03), wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zbliżający się ku końcowymi okres przygotowań do walki o utrzymanie na pierwszoligowych boiskach podsumował trener drużyny Paweł Cretti, który nie krył, że jest zadowolony zarówno z tego jak wyglądała praca z drużyną oraz z zawodników, którzy dołączyli do kadry zespołu. - Mamy dziewięciu nowych zawodników, więc duża część przygotowań skupiła się na tym, aby ten zespół zgrał się oraz funkcjonował jak najlepiej na boisku i poza nim. Na zgrupowaniu pracowaliśmy nad sposobem gry, poprawiliśmy pewne rzeczy i budowaliśmy siłę drużyny również w relacjach pozaboiskowych, gdyż uważam, że będzie to miało ogromne znaczenie. Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy.

 

Cretti odniósł się również do zatrudnienia nowego asystenta, którym został Sławomir Cisakowski - Bardzo mnie to cieszy, gdyż im większy sztab tym lepiej. mamy wielu młodych zawodników i wiele pomysłów jak z nimi pracować. Szczególnie młodzi zawodnicy potrzebują indywidualnego podejścia. Sławek wzbogacił nasz sztab pod względem swego podejścia do piłki, co wywołało dużo dyskusji w sztabie, które pomogą nam w jak najlepszym zaprezentowaniu się na boisku. To młody, ambitny i dobrze wykształcony trener – chwalił swego asystenta Cretti.

 

Jednym z dwóch kapitanów suwalskich Wigier został sprowadzony w zimowym okienku transferowym Martin Dobrotka wieloletni piłkarz Slovana Bratysława. Mający za sobą debiut w pierwszej reprezentacji Słowacji zawodnik przyznał, że okres przygotowawczy był długi i piłkarze nie mogą się już doczekać wyjścia na boisko w ligowym spotkaniu. - Na obozie przygotowawczym staraliśmy się z młodymi chłopakami stworzyć dobry zespół. Odczucia z pobytu w suwalskiej drużynie mam bardzo dobre, wszyscy są tu bardzo pozytywni. Grałem już w tej lidze w Stali Mielec, byłem na meczu w Suwałkach. W pewnym stopniu do transferu przekonał mnie trener Artur Skowronek, który dał Wigrom bardzo dobre referencje. Teraz razem z chłopakami mamy wspólny cel, który chcemy osiągnąć – mówił Dobrotka.

 

 

Terminarz rundy wiosennej oraz kadra zespołu:

 

Dodaj komentarz