Udało się - rekord świata pobity w Suwałkach

nowy rekord świata w 72-godzinnym biegu kobiet

457.19 - tyle kilometrów przez ostatnie trzy dni przebiegła Patrycja Bereznowska, która na suwalskich bulwarach ustanowiła nowy rekord świata w 72-godzinnym biegu kobiet.

 

Ostatnie dni w Suwałkach zdominowane były przez nieoficjalne Mistrzostwa Świata w biegu 72-godzinnym. Zawody rozpoczęły się w Boże Ciało przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia punktualnie o godzinie 10.00 i zakończyły o tej samej godzinie i w tym samym miejscu w niedzielę (06.06). Po dwóch dniach biegu Patrycji Bereznowskiej i pozostałych, wspierających ją czołowych polskich ultra maratończyków, na trasie biegu pojawiło się 28 zawodników, którzy rozpoczęli zmagania w biegu 24-godzinnym. Wydarzeniem towarzyszącym był „Bieg Ultra Wsparcie”, którego inicjatorem była rozpoczynająca działalność Fundacja Teraz Wschód. Akcja miała na celu wsparcie głównych bohaterów ORLEN Ultra Challenge jak również była okazją do zawalczenia o swój własny życiowy rekord.

 

Zanim padł rekord świata, Patrycja ustanowiła nowy rekord Polski. W sobotni wieczór biegaczka przekroczyła granicę 404.567 km, co było wynikiem osiągniętym w 2000 roku przez Barbarę Szlachetkę. Natomiast 21-letni rekord świata należący do Ria Buiten (449.117) polka przekroczyła na trzy godziny przed końcem zawodów. Zawodniczka przebiegła jeszcze kilka kilometrów, osiągając ostatecznie wynik 457.19 km, po czym wyczerpana, ale szczęśliwa opuściła trasę biegu.  

 

- Jestem zmęczona, ale szczerze mówiąc myślałam, że będę bardziej zmęczona. Końcówka była trudna i trzeci dzień naprawdę dał popalić. Pogda troszkę dokuczała, ponieważ było za ciepło, szczególnie po tych chłodnych, wiosennych miesiącach. Jednak jestem szczęśliwa bo zrobiłam to. Nie mam żadnych urazów czy przeciążeń, które zdarzają się podczas tego typu biegów. Jestem więc optymistycznie nastawiona na kolejne wyzwania i starty. Czy była chwila słabości? Tak sama z siebie to myślę, że nie, ale ciało wiele razy mówiło nie.  Jest to jednak zupełnie normalne przy takim wyzwaniu, kryzysy przychodzą i znikają. Bardzo ważna jest taka cierpliwość ultrasa, aby wszystkie te kryzysy przeczekać - mówiła po zakończeniu wyzwania Patrycja Bereznowska.

 

Kolejnym celem na liście utytułowanej biegaczki są przygotowania do Mistrzostw Świata w biegu 24-godzinnym, które odbędą się na początku października w Rumunii. - Po drodze będą jeszcze Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym i krótsze biegi w ramach przygotowań do tych większych wyzwań - wymieniała Patrycja.  

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz