Prezydent przyznał nagrody i stypendia w dziedzinie kultury 

Gala rozdania nagród i stypendiów Miasta Suwałki w dziedzinie kultury

 

Gala rozdania nagród i stypendiów Miasta Suwałki w dziedzinie kultury odbyła się w czwartek (22.02) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

 

W czwartek w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Gala, podczas której poznaliśmy tegorocznych stypendystów, laureatów nagród dorocznych i jubileuszowych Miasta Suwałki oraz uzdolnionych młodych suwalczan wyróżnionych stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Suwałk. Tegorocznymi stypendystkami zostały Aleksandra Radziwonowicz, Barbara Strzymińska-Zdanewicz oraz Joanna Sztelmer-Stabińska - zajmujące się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami otrzymało 21 osób. Po raz kolejny wręczono również stypendia - dokładnie dziewięć - dla młodych suwalskich artystów. Łącznie do suwalskich artystów trafiło 139 tysięcy złotych. Pełna lista nagrodzonych znajduje się pod zdjęciami. 

- W Suwałkach mamy naprawdę wiele utalentowanych osób jak chociażby Maja Krzyżewska, która jedzie na Eurowizję Junior i zajmuje szóste miejsce, Kamila Sacharzewska, która wzięła udział w Festiwalu Chopinowskim. To są nasze perełki, nasze młode talenty, które musimy wspierać i im pomagać, żeby tego typu osób było w naszym mieście jak najwięcej. Temu służyć mają właśnie te nagrody i stypendia, które przekazujemy. Miasto jest takim mecenasem kultury, ustawowym, bo są to zadania samorządu, ale są to fajne, przyjemne zadania, bo przychodzimy bardzo często do Suwalskiego Ośrodka Kultury, nasze zespoły występują na różnych scenach i wydarzeniach i dziś jest okazja pogratulować, podziękować i wręczyć nagrody - mówił w trakcie uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na część artystyczną, w której to zebrani na sali SOK widzowie wysłuchali fortepianowego recitalu w wykonaniu Kamili Sacharzewskiej. Pochodząca z Suwałk utalentowana i nagradzana pianistka wygrała m.in. prestiżowy międzynarodowy konkurs pianistyczny „Sonatina & Sonata International Youth Piano Competition”, organizowany przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Teksasie. W październiku 2023 r. pianistka znalazła się w gronie finalistów II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych i otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę dla najlepszego polskiego uczestnika konkursu, który nie otrzymał nagrody głównej.

 

 

Stypendia Miasta Suwałki w dziedzinie kultury na 2024 rok:    


1.      Aleksandra Radziwonowicz
Projekt pn. ANDRZEJ STRUMIŁŁO. POŻEGNANIE – film krótkometrażowy, w którym formą ekspresji będzie muzyka, ruch i taniec
Aleksandra Radziwonowicz jest instruktorką, choreografką i tancerką, stypendystką Sopockiego Teatru Tańca. Taniec jest dla niej sposobem na wyrażenie siebie. Stara się przekazywać nim to, co najważniejsze, czyli emocje. Specjalizuje się w tańcu jazzowym. Prowadzi własne studio, w którym pracuje z dziećmi i młodzieżą.2.      Barbara Strzymińska-Zdanewicz
Projekt pn. SUWAŁKI NOCĄ – prace malarskie, karty i znaczki pocztowe
Barbara Strzymińska-Zdanewicz jest autorką około stu pięćdziesięciu kart pocztowych i czterystu znaczków poświęconych naszemu regionowi, Suwałkom i Suwalszczyźnie. Zaprojektowała między innymi znaczki i karty z okazji Roku Aleksandry Piłsudskiej i 150-lecia urodzin Marii Konopnickiej. Z wykształcenia jest plastykiem, pracuje jako regionalny koordynator do spraw filatelistyki Poczty Polskiej.3.      Joanna Sztelmer-Stabińska
Projekt pn. STRASZNE SUWAŁKI, CZYLI PRZEWODNIK GROZY PO MIEŚCIE I OKOLICY
Joanna Sztelmer-Stabińska jest kulturoznawczynią z zawodu, wykształcenia i zamiłowania. Od dwudziestu lat czynnie kreuje życie kulturalne Suwałk, zarówno zawodowo, jako pracownik Suwalskiego Ośrodka Kultury, jak i w życiu prywatnym, jako założycielka i członkini nieformalnej grupy MamoDroga oraz aktorka Teatru Hybrydowego. Miłośniczką krasnoludków i historii z dreszczykiem.Nagrody Miasta Suwałki w dziedzinie kultury w dziedzinie kultury za rok 2023:


1.      Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją „Horyzont” (doroczna nagroda zespołowa)
Stowarzyszenie zostało docenione za różnorodne formy działalności, które wzbogacają ofertę kulturalną Suwałk adresowaną do seniorów – wśród nich są koncerty, spektakle, zabawy taneczne i wycieczki krajoznawcze. W ramach stowarzyszenia działają: zespół wokalny Ocean Życia, zespół taneczny Diament oraz Grupa Teatralna. Realizowane przez nie wydarzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem suwalczan. Stowarzyszenie otrzymało nagrodę doroczną za aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Suwałk poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych aktywizujących seniorów.2.      Stowarzyszenie Suwalskie Starszaki (doroczna nagroda zespołowa)
Stowarzyszenie istnieje od 2016 r. Należą do niego seniorzy w wieku od 65 do 84 lat. W ramach stowarzyszenia działa zespół wokalno-muzyczny Suwalskie Starszaki. Członkowie stowarzyszenia szczególny nacisk kładą na organizację wydarzeń angażujących różne pokolenia. W 2023 r. zrealizowali między innymi projekt SWAT czyli Suwalska Wielopokoleniowa Akademia Tradycji – Ballada o Aleksandrze Piłsudskiej, w ramach którego odbyły się cztery Artystyczne Spotkania Pokoleń. Stowarzyszenie otrzymało nagrodę doroczną w dziedzinie kultury za aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Suwałk oraz organizację działań artystycznych służących międzypokoleniowej integracji.3.      Studio Tańca RADOŚĆ (doroczna nagroda zespołowa)
Studio Tańca RADOŚĆ działa od 2016 r. W zespole tańczyło dotychczas około 700 dzieci w wieku 4-16 lat. Podczas zajęć tancerze doskonalą swoje umiejętności i uczą się różnych technik tanecznych, ale też samodzielności, wytrwałości i systematyczności. W 2023 r., poza uczestnictwem w różnych festiwalach o randze krajowej i międzynarodowej, studio przygotowało i zaprezentowało widowisko muzyczno-teatralne „Pomieszane historie”.
Studio otrzymało nagrodę doroczną w dziedzinie kultury za aktywne uczestnictwo w miejskich imprezach kulturalnych, społecznych i sportowych oraz za promocję Suwałk na festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.4.      Zespół Tańca Współczesnego KROPKI (doroczna nagroda zespołowa)
Zespół Kropki działa od czternastu lat. Uczestniczki zajęć – młode tancerki realizują swoje pasje i marzenia, osiągając przy tym duże sukcesy. Zespół reprezentuje Miasto Suwałki w prestiżowych konkursach i festiwalach, plasując się w nich na wysokich miejscach. Jest marką rozpoznawalną w całej Polsce jako grupa z Suwałk. Zespól otrzymał nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w dziedzinie tańca i promocję Suwałk na ogólnopolskiej scenie.5.      Mateusz Barszczewski (doroczna nagroda indywidualna)
Pasją pana Mateusza jest fotografia. Prężnie działa i rozwija się w tej dziedzinie, uczestnicząc w licznych wystawach jako artysta i organizator. Na wielu swoich zdjęciach utrwalił Suwalszczyznę. Był zaangażowany w nagranie fabularyzowanego filmu dokumentalnego pod tytułem „Eight Gifts Of The World”, w którym pokazana została m.in. Suwalszczyzna. Pan Mateusz Barszczewski otrzymał nagrodę doroczną w dziedzinie kultury za promocję Suwałk i Suwalszczyzny w Polsce poprzez swoją pasję do fotografii.6.      Monika Brezgieł (doroczna nagroda indywidualna)
Pani Monika jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoją pasję do muzyki realizuje w Suwałkach jako nauczycielka, dyrygentka, wokalistka i animatorka kultury. Od 2022 roku jest dyrygentką Miejskiej Orkiestry Dętej. Zaangażowała w jej pracę dwudziestu utalentowanych instrumentalistów, którzy pod jej batutą rozwijają swoje umiejętności, koncertując na żywo i aktywizując lokalną społeczność.
Pani Monika Brezgieł otrzymała nagrodę w dziedzinie kultury za udaną reaktywację Miejskiej Orkiestry Dętej i wpisanie jej na nowo w kulturalny krajobraz naszego miasta.


 
7.      Urszula Kalinowska (doroczna nagroda indywidualna)
Pani Urszula jest nauczycielką, śpiewaczką, animatorką kultury. Od ponad trzydziestu lat upowszechnia kulturę ludową. Pieśni tradycyjne zaczęła śpiewać jako ośmiolatka. W 2023 r. zdobyła III miejsce jako solistka na 57. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Aktualnie z założoną przez siebie grupą śpiewaczek pracuje nad programem poświęconym Annie Andruszkiewicz, wybitnej śpiewaczce północnej Suwalszczyzny.
Pani Urszula Kalinowska otrzymała nagrodę za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie śpiewu tradycyjnego i promocję kultury ludowej Suwalszczyzny na scenach ogólnopolskich.


 
8.      Aleksandra Krawczyk (doroczna nagroda indywidualna)
Aleksandra to aktywna i utalentowana wokalistka. Śpiewu uczy się pod kierunkiem Emila Kulbackiego w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest również uczestniczką zajęć tanecznych w Studiu Tańca Dance Academy. W 2023 r. wyśpiewała między innymi Złoty Bilet i II miejsce w Konkursie Muzycznym Nagraj z nami płytę w Warszawie. Aleksandra Krawczyk otrzymała nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie śpiewu oraz promocję Suwałk na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.


 
9.      Maja Krzyżewska (doroczna nagroda indywidualna)
Maja to bardzo aktywna i ambitna wokalistka, która nie boi się nowych wyzwań. Uczęszcza na zajęcia do Studia Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. W 2023 r. osiągnęła ogromny sukces, będąc reprezentantką Polski w finale Eurowizji Junior we Francji i zdobywając tam wysokie szóste miejsce.
Maja Krzyżewska otrzymała nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie śpiewu oraz promocję Suwałk na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.


 
10.  Emil Kulbacki (doroczna nagroda indywidualna)
Nauczyciel kształcenia słuchu, instruktor muzyczny, animator kultury, muzyk i instrumentalista, kompozytor, opiekun artystyczny zespołu szantowego Zmiana Wachty. Założyciel i instruktor Studia Piosenki Świetlik działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury, które aktualnie zrzesza sześćdziesięcioro młodych wokalistów w wieku od siedmiu do dwudziestu lat.
Pan Emil Kulbacki otrzymał nagrodę w dziedzinie kultury za wyjątkową pasję do śpiewu i  umiejętne przekazywanie jej młodym wokalistom Studia Piosenki Świetlik.11.  Amelia Niedźwiecka (doroczna nagroda indywidualna)
Skromna i bardzo utalentowana wokalistka, która swoje umiejętności wokalne doskonali właśnie w Studiu Piosenki Świetlik w SOK. Do każdego występu – niezależnie od rangi wydarzenia czy wielkości sceny – podchodzi z takim samym entuzjazmem i pasją. W minionym roku zdobyła między innymi I miejsce w XXIX Regionalnym Konkursie Wokalnym w Grajewie. Amelia Niedźwiecka otrzymała nagrodę doroczną za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie śpiewu oraz promocję Suwałk na imprezach o randze regionalnej i ogólnopolskiej.12.  Iryna Popova (doroczna nagroda indywidualna)
Pani Iryna jest dyplomowanym pedagogiem i choreografem. Od 2015 r. pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury jako główny instruktor w Dziale Edukacji Artystycznej i Animacji Lokalnej. Prowadzi Studio Tańca Radość, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Ma na swoim koncie reżyserię siedmiu widowisk taneczno-muzycznych. Ostatnie z nich, „Pomieszane historie”, w 2023 r. gościło na scenie SOK, przy pełnej widowni, szesnaście razy. Pani Iryna Popova otrzymała nagrodę doroczną za twórcze działania na rzecz mieszkańców Suwałk i rozbudzanie w najmłodszych z nich talentu i pasji.13.  Dorota Skłodowska (doroczna nagroda indywidualna)
Dziennikarka, redaktorka, animatorka i menedżerka kultury. Pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury, zajmując się między innymi koordynacją współpracy z organizacjami pozarządowymi. Dzięki swoim kompetencjom społecznym i wyjątkowej empatii stworzyła przy ul. Teofila Noniewicza 71 miejsce przyjazne i dostępne dla różnych grup społecznych. Pani Dorota Skłodowska otrzymała nagrodę za propagowanie artystycznego ruchu amatorskiego oraz inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć artystycznych budujących trwałe relacje instytucji kultury z ich uczestnikami.
 

14.  Anna Szafranowska (doroczna nagroda indywidualna)
Śpiewaczka, pedagożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury, prowadząc Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas, Zespół Uwrocie i Suwałki Gospel Choir oraz, od września 2023 r., Suwałki Gospel Kids. Pomysłodawczyni i inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych, w tym cyklicznych spotkań z wielokulturowością Suwalszczyzny – Na styku kultur. Pasjonatka kultury ludowej naszego regionu.
Pani Anna Szafranowska otrzymała nagrodę za pielęgnowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny poprzez upowszechnianie muzycznych tradycji regionu.


 
15.  Helena Taudul-Łobacz (doroczna nagroda indywidualna)
Helena to utalentowana i ambitna wokalistka. Śpiew doskonali w Suwalskim Ośrodku Kultury na zajęciach Studia Piosenki Świetlik. Na co dzień uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Suwałkach w klasie fortepianu. W 2023 r. zdobyła między innymi II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej Z pieśnią przez wieki. Helena Taudul-Łobacz otrzymała nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie śpiewu oraz promocję Suwałk na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.


 
16.  Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego (jubileuszowa nagroda zespołowa)
Stowarzyszenie istnieje od 1981 r. Wszechstronnie działa w zakresie szerzenia kultury wymagającej, inspirując mieszkańców miasta, regionu i kraju do aktywnego uczestnictwa w kulturze i działaniach twórczych. Najbardziej znane wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie to: Suwalskie Lato Muzyczne, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny ARS MUSICA czy Konopnicjańskie Ogrody Sztuki. Działalność STM nie ogranicza się tylko do Suwałk. W jego skład wchodzą między innymi Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu, które w 2023 r. obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia oraz Piski Chór Kameralny, który świętował swoje 30-lecie.17.  Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach (jubileuszowa nagroda zespołowa)

Stowarzyszenie istnieje od 1999 r. W 2023 r. liczyło 162 słuchaczy w wieku 60 plus. W ramach organizacji działa zespół wokalny Złota Jesień, zespoły taneczne Srebrne Pierwiosnki i Szase oraz grupa  fotograficzna Fotosenior. UTW od 25 lat organizuje cykliczne wykłady z udziałem specjalistów, a także zajęcia fakultatywne w różnorakich dziedzinach. Pomaga starszym osobom radzić sobie z izolacją, osamotnieniem i wycofaniem społecznym. Udało mu się stworzyć przyjazne miejsce, w którym seniorzy inspirują się nawzajem, otrzymują pomoc i wsparcie oraz mogą aktywnie i twórczo spędzać czas.
W tym roku Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności.


 
18.  Mirosława Krymska (jubileuszowa nagroda indywidualna)
Pedagożka teatru, animatorka kultury, instruktorka i twórczyni teatralna, dyplomowana nauczycielka, socjoterapeutka, logopedka. Kształtuje wrażliwość młodych ludzi prowadząc zajęcia edukacyjne, artystyczne i socjoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi Pracownię Przytulisko Wyobraźni, a także alternatywny Teatr Form Czarno-Białych PLAMA, grupę Nie Po Godzinach, Teatr Hybrydowy oraz dziecięce zespoły Mniejszy od Mikrusa i Mikrus. Jest inicjatorką i współtwórczynią Suwalskich Teatr-Akcji, koordynatorką pokazów Teatru Polska w SOK-u, reżyserką nagradzanych spektakli. Słowem – to człowiek instytucja suwalskiego środowiska teatralnego, nietuzinkowa, pełna pasji twórcza osoba, która przez ostatnie 35 lat konsekwentną pracą stworzyła przestrzeń do rozwoju sztuki teatralnej i środowiska teatralnego w Suwałkach.


 
19.  Joanna Łupinowicz (jubileuszowa nagroda indywidualna)
Od 1993 roku pracuje na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury w Suwałkach, zajmując się działalnością teatralną. Prowadzi zajęcia w placówkach kultury, oświaty, a także dla stowarzyszeń. Od 25 lat kieruje Pracownią Teatru Lalki i Aktora, aktualnie w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest pomysłodawczynią wielu projektów teatralnych, między innymi Art-Instalacji, reżyserką i autorką scenariuszy, scenografii i kostiumów do wydarzeń realizowanych przez miejskie jednostki kultury i lokalne stowarzyszenia, m.in. „Bal w Resursie Obywatelskiej 1914” i cyklu spotkań Na Styku Kultur oraz laureatką wielu nagród instruktorskich. W latach 2014-2020 realizowała według własnych scenariuszy cykl Kartki z historii Suwałk. W 2023 roku świętowała jubileusz 30-lecia pracy na rzecz kultury w Suwałkach.


 
20.  Krzysztof Masłowski (jubileuszowa nagroda indywidualna)
Pedagog, instruktor tańca i animator kultury. Od 1978 r. związany z amatorskim ruchem artystycznym w Suwałkach. Pierwsze kroki na tym polu stawiał jako tancerz w Zespole Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Wokalista i instrumentalista różnych formacji muzycznych, między innymi szantowej Zmiany Wachty. Pomysłodawca Suwalskiego Maratonu Szantowo-Folkowego. Przez 45 lat działań na rzecz suwalskiej kultury z dużym zaangażowaniem włączał się w wiele innych działań budujących różnorodną ofertę imprez środowiskowych kierowanych do suwalczan, zarówno za kulisami, jako ich organizator, ale także uatrakcyjniając je na scenie.
 
21.  Danuta Zaworska-Jurkowska (jubileuszowa nagroda indywidualna)
Wokalistka, od 50 lat na scenie. Sprawna i kreatywna organizatorka, wrażliwa i ciepła nauczycielka młodych wokalistek – amatorek stawiających pierwsze kroki na scenie. Od 1977 roku związana z Suwałkami i miejscowym artystycznym ruchem amatorskim. Członkini Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna oraz zespołu jazzu tradycyjnego North Pole Band, założonego przez Mariana Szaryńskiego. Zdobywczyni wielu nagród na przeglądach i festiwalach, osoba wspierająca młodych wykonawców. Członkini Stowarzyszenia Twórczych Seniorów Rozłogi i założycielka zespołu Wspomnień Czar. Od dwóch lat liderka wokalna Kabaretu Literackiego Rozłogi, którego występy odbywają się w Kawiarence Artystycznej w SOK.


 
Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Suwałk dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie na 2024 rok:


1. Julia Bigielis
Na co dzień Julia doskonali swoje umiejętności w Studiu Piosenki Beciaki. Regularnie bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych, występując tak solo, jak i w zespole.


 
2. Maja Kałęka
Maja jest wokalistką Suwalskiego Studia Piosenki Beciaki, w którym od wielu lat doskonali swój śpiew. Regularnie, jako solistka i z zespołem, bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.


 
3. Bruno Kornacki
Bruno jest uczniem dwóch suwalskich placówek artystycznych: Miejskiego Ogniska Artystycznego im. Jerzego Lelewela, gdzie doskonali swój śpiew i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Suwałkach, w której uczy się w klasie fortepianu. Bruno z powodzeniem reprezentuje Suwałki w ogólnopolskich konkursach, zajmując w nich wysokie miejsca.


 
4. Wiktoria Maliszewska
Wiktoria jest uczennicą czwartej klasy I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, gdzie uczy się gry na oboju. Swoje umiejętności doskonali pod kierunkiem mgr Mirelii Trojanowskiej. Z sukcesami bierze udział w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.


 
5. Julia Markowska
Julia to utalentowana wokalistka, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Swój talent muzyczny rozwija i kształci w studio wokalnym w Warszawie. Julia w ciągu ostatniego roku wzięła udział w dziewiętnastu festiwalach piosenki i konkursach wokalnych o randze międzynarodowej, zdobywając nagrody Grand Prix i zajmując pierwsze miejsca.


 
6. Agnieszka Ołowniuk
Agnieszka jest tancerką Studia Tańca Radość oraz Zespołu Pieśni i Tańca Wyszywanka, solistką widowisk taneczno-muzycznych SOK i zdobywczynią czołowych miejsc renomowanych festiwali i konkursów tanecznych. Swoje umiejętności prezentuje również podczas wydarzeń miejskich o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym.


 
7. Maja Osewska
Maja jest uczennicą czwartej klasy instrumentalistyki II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Grę na oboju doskonali pod kierunkiem mgr Mirelli Trojanowskiej. Regularnie bierze udział w konkursach o randze ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając najwyższe miejsca. 


 
8. Marharyta Shramko
Marharyta jest tancerką Studia Tańca Radość oraz Zespołu Pieśni i Tańca Wyszywanka, solistką  widowisk taneczno-muzycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury. Zdobywa czołowe miejsca na festiwalach i konkursach tanecznych. Swój taneczny talent prezentuje także na wydarzeniach miejskich o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym.


 
9. Sebastian Walento
Sebastian jest wokalistą suwalskiego Studia Piosenki Beciaki, w którym od wielu lat doskonali swój śpiew. Regularnie bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych, na których występuje solo i w zespole.

Dodaj komentarz