Gdzie niezbędny jest piec konwekcyjny?

Gdzie niezbędny jest piec konwekcyjny?

Piec konwekcyjno-parowy to jedno z niezbędnych urządzeń w każdej profesjonalnej kuchni. Niewątpliwie stanowi bardziej zaawansowaną i rozwiniętą wersję zwykłych urządzeń tego typu. Dodatkową funkcją jest możliwość naparowania komory. Dzięki temu w procesie pieczenia można zachować aromat, głębszy smak, barwę potraw. Poza tym piece konwekcyjno-parowe ograniczają także ubytek masy związany z obróbką termiczną. Tego rodzaju urządzenia mają szereg różnych zastosowań i dlatego sprawdzają się w restauracjach czy piekarniach o bardzo różnorodnym profilu działalności. Piec konwekcyjno parowy będzie idealny do gotowania na parze, pieczenia (także z sondą), regenerowania, grillowania, blanszowania. Można w nim nawet smażyć i wędzić. I ta uniwersalność właśnie sprawia, że to niezbędne urządzenie w każdej profesjonalnej kuchni.

 

Jakie parametry muszą mieć piec konwekcyjno - parowy i piec piekarniczy?

dfgdfg

 

W piece konwekcyjne wyposażone są mniejsze i większe kuchnie. To oszczędność czasu, miejsca oraz energii, a także gwarancja doskonałej jakości potraw. Niezwykle prosta jest też zasada działania. To wentylatory wtłaczają do komory gorące powietrze. Jego poziomy ruch sprawia, że potrawa jest równomiernie przygotowywana. Piece konwekcyjne gastroprodukt.pl/piece-konwekc-parowe są również wyposażone w system filtrów. Oczyszczają one powietrze z drobinek tłuszczu, zanim z powrotem trafi ono do wentylatorów. Dobra cyrkulacja sprawia także, że zapachy różnych potrawa się nie przenikają, a temperatura jest w całym piecu równomierna. Dzięki temu nie ma ryzyka przypalenia, a para wodna przyspiesza obróbkę termiczną oraz sprawia, że dania nie wysychają. Bez problemu można również dopasować piec konwekcyjny gastronomiczny do swoich potrzeb.

 

Nowoczesne piece konwekcyjne i piekarnicze gastroprodukt.pl/piece-piekarnicze-cukiernicze mają szereg zalet. Bez problemu można również w wyjątkowych ofertach znaleźć urządzenia idealne dopasowane do potrzeb, a sterowanie manualne sprawia, że da się ustawić parametry do konkretnych dań. Sam piec pozwala przygotować kilka potraw jednocześnie, co daje dużą oszczędność czasu oraz energii. Urządzenie ma szereg zastosowań i można w nim gotować, smażyć czy piec różnymi metodami, a tym samym doskonalić swoje umiejętności oraz rozbudowywać ofertę restauracji. To świetna opcja zarówno do dań tradycyjnych, jak i bardzo oryginalnych. Przede wszystkim ciepłe powietrze równomiernie ogrzewa dania, a także sprawia, że zapachy pomiędzy potrawami się nie przenikają, więc można przygotować różnorodne menu w jednym czasie. Piece konwekcyjne mają również przydatne funkcje takie jak zapamiętywanie receptur czy automatyczne czyszczenie. Poza tym są niewielkie, zużywają mało wody i prądu, co niewątpliwie przekłada się na ekonomię gotowania.

 

Nowoczesne piece konwekcyjno - parowe

Wykorzystywanie pieca konwekcyjnego do pieczenia czy gotowania na parze przede wszystkim pozwala na duże oszczędności. Poza tym gorące powietrze sprawia, że dania są zdrowsze, pyszne, zachowują całe bogactwo smaku. I dlatego kucharze sięgają po wyjątkowo aromatyczne produkty, które przy tego typu obróbce będą zachwycać smakiem. To, jak działa piec konwekcyjny, jest oczywiście uzależnione od parametrów oraz ustawień. Ale bez problemu można je dopasować do swoich preferencji. Przede wszystkim piece są wysokowydajne energetycznie, co przekłada się na oszczędności i czas przygotowania jedzenia. Doskonała cyrkulacja gorącego powietrza oraz idealna izolacja oraz szybki wzrost temperatury sprawiają, że gotuje się szybciej. Sam proces obróbki cieplnej także wiąże się z mniejszymi stratami masy potraw. Poza tym w porównaniu z atrakcyjnymi piekarnikami czy też sposobami przygotowywania jedzenia piece konwekcyjne ograniczają zużycie tłuszczu. Zajmują także niewiele miejsca, a inteligentne parametry oraz szereg funkcji sprawiają, że pracuje się lżej lub też nawet mogą zastąpić człowieka przy wielu czynnościach.

 

Wybierz dopasowany do potrzeb piec konwekcyjno parowy

Piece konwekcyjne ułatwiają pieczenie oraz inne procesy w kuchni. I dlatego to tak często używane urządzenia w gastronomii. Oczywiście od jakości sprzętu zależeć będzie i szybkość przygotowywania dań oraz ich smak i zapach. Coraz więcej klientów sięga po piec parowy, dzięki któremu potrawy są aromatyczne, zdrowe oraz świetnie się prezentują. A przecież właśnie o to chodzi. Przy przygotowaniu większej ilości posiłków takie gotowanie jest po prostu efektywne. Piece konwekcyjne wyróżniają się również niską awaryjnością oczywiście przy odpowiedniej eksploatacji. Poza tym że mają ustawienia, które służą do tradycyjnego gotowania to również umożliwiają przygotowanie posiłków nowoczesnymi metodami. A to świetny sposób na to, by przyciągnąć do restauracji czy piekarni nowych klientów. W piecu można wykorzystywać takie metody jak fishing, gotowanie nocne, załadunek mieszany czy też sous vide – czyli gotowanie na parze produktów zamkniętych w warunkach próżniowych. Ta pierwsza metoda cieszy się coraz większym powodzeniem i polega na przygotowaniu ostatecznym dania, które zostało zrobione kilka dni wcześniej, a następnie schłodzone. Piece konwekcyjne są niezastąpione w codziennej pracy restauracji oraz oczywiście w kuchni bankietowej czy cateringowej.

Dodaj komentarz