Szpital w Augustowie tylko dla pacjentów z koronawirusem

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

Od poniedziałku 19. października do odwołania Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19.

 

Zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego, od 19 października 2020 r. do odwołania Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. W placówce zapewniono 145 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

 

W związku z powyższym wstrzymane zostały przyjęcia do szpitala pacjentów z innymi schorzeniami.

 

Poradnie specjalistyczne oraz POZ będą pracowały bez zmian. Prowadzona będzie także rehabilitacja. Ponadto zgodnie z dotychczasowymi zasadami udzielana będzie pomoc pacjentom w zakresie nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej w przypadkach nagłych zachorowań – od 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie i od 8.00 do 8.00 dnia następnego w niedziele i święta.

2 Komentarzy

PoMpOmPoTaN

21/10/2020

Czyli mamy rozumieć, że choćby pacjent dajmy na to, z udarem niedokrwiennym mózgu, ale nie z COVID - 19 padł na twarz w drzwiach szpitala, nie zostanie przyjęty na oddział bo taki jest kaprys pana wojewody podlaskiego?? Gratuluję pomysłu. Pragnę przypomnieć panu wojewodzie, że jego partyjny kolega sasin lekką ręką wyrzucił w błoto a w zasadzie w makulaturę  jakieś circa about 70 000 000 PLNów, które z pewnością wystarczyły by na budowę tymczasowego szpitala polowego i jego kilkuletnie utrzymanie.

Dodaj komentarz