Rekord zakażeń. W województwie zmarło ponad 100 osób

Statystyki koronawirusa w województwie podlaskim

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował we wtorek (27.10) o czterystu dwudziestu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. W Podlaskiem zmarło już 101 osób. 

 

Dziś potwierdzony został sto pierwszy przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To kobieta w wieku 57 lat, mieszkanka powiatu grajewskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Grajewie. Miała choroby współistniejące. Osoby z jej kontaktu zostały objęte nadzorem sanitarnym.

 

Kolejny już raz w Województwie Podlaskim padł dzienny rekord zakażeń. W dzisiejszym komunikacie poinformowano o czterystu dwudziestu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 5 osób z powiatu sejneńskiego i 3 osoby z powiatu augustowskiego. Wszystkie przebywają w domowej izolacji. W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 6607 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 2019 osób. W samych Suwałkach obecnie zakażonych jest 185 osób. 246 osób wyzdrowiało, a trzy zmarły.  

 

2 Komentarzy

gregor

27/10/2020

Ciekawi mnie dlaczego Sanepid nabrał wody w usta. Od piątku czekam na wynik i nic. A wiem że wczoraj były co najmniej 3 przypadki wśród osób które znam ale dawno nie widziałem i utrzymuję tylko kontakt telefoniczny. Odnośnie wyników są kompletnie sprzeczne informacje, ktoś zrobi z tym porządek ? 

Śledząc informacje, jakie przedstawia Urząd Wojewódzki i Sanepid z Suwałk odnośnie koronawirusa nie wiem, czy można je traktować poważnie. Według Urzędu Woj. w Suwałkach zachorowało 349 osób i wyzdrowiało 86m osób. Natomiast wg Sanepidu - zachorowało aż 434 osoby a wyzdrowiało też aż 246 osób. Czy można poważnie traktować te informacje, i które są prawdziwe? Skąd ten bałagan?

Dodaj komentarz