Wydarzenia kulturalne i sportowe wracają do Suwałk

Kultura i Sport w Suwałkach

Po tym gdy zaczęła się pandemia tzw. koronawirusa, Miasto Suwałki ogłosiło, że odwołuje wszystkie wydarzenia kulturalno-sportowe do końca lica tego roku. Wraz z powrotem do normalnego funkcjonowania wielu instytucji i zakładów pracy, władze Suwałk podjęły decyzję o wznowieniu działalności kulturalnej i sportowej.


- Gdyby nie koronawirus już dziś na suwalskich ulicach rozbrzmiewałby blues w ramach 13 edycji Suwałki Blues Festivalu. Ten odbędzie dopiero za rok. Mimo to trochę bluesa zagości w Suwałkach w ten weekend. W Suwalskim Ośrodku Kultury w sobotę odbędzie się koncert pt. Tribute to Eric Clapton feat. Bartek Grzanek Band. Poprowadzi go Jan Chojnacki, nasz wieloletni przyjaciel. Na te wydarzenie można jeszcze kupić bilety!- informuje Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk.


Już od przyszłej soboty (18 lipca) wraca cykl koncertów na dywaniku u Marii. Do końca wakacji w każdą sobotę, a w lipcu również i w niedziele grać będą na Placu Marii Konopnickiej lokalne zespoły m.in. Piano Blues Band, The Boars, MUV czy Zmiana Wachty. Również w lipcu, już w przyszły piątek, nastąpi oficjalne otwarcie Galerii Stara Łaźnia na suwalskich bulwarach. - Od przyszłego piątku cały budynek będzie tętnił życiem, a już po niedzieli uruchamiamy darmowe animacje dla suwalskich dzieci właśnie na bulwarach: malowanie twarzy, gry i zabawy – mówiła Sidorek.

 

Od sierpnia w każdą niedzielę nad bulwarami odbywać się będzie cykl koncertów szantowych. Zatem w każdy weekend już od przyszłego tygodnia zarówno w sobotę jak i w niedzielę mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać z oferty koncertów na Placu Marii Konopnickiej i na suwalskich bulwarach. - Chciałabym również przypomnieć o obchodach tegorocznych Dni Suwałk i związanych z nimi 300-leciem naszego miasta. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne musieliśmy odwołać zaplanowane koncerty: Organka, Cleo i Patrycji Markowskiej. Jednak zaakcentujemy te wyjątkowe święto Suwałk, a cały szczegółowy program na 15 i 16 sierpnia zostanie opublikowany już wkrótce – tłumaczy zastępca prezydenta.
 

Tydzień później zostanie w Suwałkach rozegrany XI Memoriał im. Józefa Gajewskiego. Zatem na halę Suwałki Arena powróci PlusLigowa śmietanka siatkarska. Dwudniowy turniej będzie prawdopodobnie transmitowany na żywo w ogólnopolskiej telewizji, a oprócz suwalskiej drużyny zagra w nim czołówka polskiej PlusLigi.

Dodaj komentarz