Park Sensoryczny ma powstać do końca roku

zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. 24 Sierpnia a ul. T. Kościuszki

 

We wtorek (11.06) prezydent Suwałk podpisał umowę z firmą ABIES Kuczyńscy na realizację zadania pn. Park sensoryczny – zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. 24 Sierpnia a ul. T. Kościuszki wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej.

 

Władze Suwałk postanowiły dopłacić do inwestycji i wybudować w mieście Park Sensoryczny. Przypomnijmy, że w połowie marca władze Suwałk przedstawiły koncepcję nowego parku sensorycznego, który jeszcze w tym roku ma powstać w Suwałkach w ramach przyznanych Miastu środków z Unii Europejskiej. Projekt pod nazwą: "Park sensoryczny – zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. 24 Sierpnia a ul. T. Kościuszki wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej" zakłada m.in. posadzenie około 60 gatunków drzew, krzewów i bylin prezentujących szeroką paletę barw, faktur i kształtów, owoców, nasion, liści i kwiatów. Ogród Sensoryczny będzie zajmował obszar o powierzchni łącznej 11 193,8m2.

 

W przetargu na realizację tej inwestycji wpłynęło dziewięć ofert z czego najtańsza wyniosła 2 144 025,90 zł, czyli o niemal 450 tysięcy złotych więcej niż zakładany przez Miasto budżet na te zadanie. Przetarg nie został jednak powtórzony i władze miasta zdecydowały, że dołożą brakującą kwotę. W związku z tym dziś w Urzędzie Miasta Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę na realizację inwestycji z firmą z Rajgrodu ABIES Kuczyńscy s.c. Marcin Kuczyński, Danuta Kuczyńska, która to złożyła najniższą ofertę. Termin realizacji zadani to 240 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy. 

 

Cały projekt zakłada m. in.: stworzenie Ogrodu Sensorycznego na bulwarach, nad rzeką Czarna Hańcza w Suwałkach, zajęcia sensoryczne i warsztaty ekologiczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach, szkolenia dla pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach dot. zmian klimatu, diagnostyki i inspekcji drzew, zakup sprzętu do pielęgnacji ogrodu: ciągnika rolniczego i kosiarki samojezdnej. Zamówienie realizowane jest ze środków UE a konkretnie w ramach projektu nr  LTPL00050 "Poprawa stanu zielonej infrastruktury na obszarach miejskich w regionie transgranicznym" w ramach Programu Współpracy Interreg VI-A Litwa-Polska 2021-2027.

 

1 Komentarzy

Mieszkaniec

12/06/2024

Wszystko fajnie ale od roku jakoś nie widać przełomu w sprawie parku u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej. Czy miasto coś z tym zrobi albo zaczęło robić?

Dodaj komentarz