Dzieci i seniorzy pobiegli w Integracyjnym Biegu Ulicznym

Dzisiaj po raz 19 organizowane są integracyjne biegi uliczne w Suwałkach

 

Najmłodszy uczestnik miał 8 lat - najstarszy 87. We wtorek (18.06) Dom Pomocy Społecznej „Kalina" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina po raz 19. zorganizowali Integracyjny Bieg Uliczny.

 

Około 150 uczestników z 18 placówek w województwie podlaskim uczestniczyło dziś w kolejnej edycji Integracyjnego Biegu Ulicznego w Domu Pomocy Społecznej „Kalina". To podopieczni z domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, ale na linii startu pojawili się także uczniowie suwalskich szkół. Celem wydarzenia jak zawsze jest integracja między pokoleniami, oraz dobra, sportowa zabawa. Po zakończonej rywalizacji odbył się piknik integracyjny.

- Dzisiaj po raz 19 organizowane są integracyjne biegi uliczne. W dzisiejszych naszych biegach najmłodszy uczestnik na 8 lat, a najstarszy uczestnik, można powiedzieć senior, ma 87 lat. Również w wydarzeniu biorą udział osoby z różnym stopniem sprawności, czyli osoby, które mają dysfunkcje narządu ruchu i osoby, które poruszają się mniej sprawnie, dlatego też nasze przedsięwzięcie nosi nazwę biegów integracyjnych. Łącznie w przedsięwzięciu uczestniczy 18 placówek. Są to mieszkańcy domów pomocy społecznej województwa podlaskiego, jak również środowiskowych domów samopomocy oraz młodzież z suwalskich szkół. Wszystkie osoby są wyróżnione, nie ma zwycięzców. Po przebiegnięciu odpowiedniego dystansu na mecie otrzymali złote medale - tłumaczyła Barbara Burba, dyrektor Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach. 

Dodaj komentarz