5 medali badmintonistów w Imielinie

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal badmintonistów SKB Suwałki

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek suwalskich badmintonistów podczas weekendowych zawodów Imielinie.

166 młodych badmintonistów z całego kraju przystąpiło w miniony weekend do rywalizacji w Otwartym Grand Prix Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych Imielin 2022. Wśród nich znaleźli się podopieczni Jerzego Dołhana, którzy do Suwałk wracają bogatsi o pięć krążków.

W grze podwójnej dziewcząt (GD U17) doszło do suwalskiego finału. Rozstawione z numerem 2 Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka pokonały w finale 2:1 (15-21, 21-18, 21-18) klubowe koleżanki Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich. W tej kategorii wiekowej U17 brąz — trzecie miejsce zdobyła w grze pojedynczej Oliwia Niedźwiedzka. Oliwka w półfinale przegrała ze zwyciężczynią tej kategorii Gabrielą Skórkowską (ABRM Warszawa) - w trzech setach 23-21, 20-22 i 11-21. O strefę medalową walczyła także Viktoriya Pletsiukhova, ale rywalizację zakończyła na ćwierćfinale. Kolejne złoty medal turnieju przypadł Aleksandrze Wasilewskiej w grze mieszanej U13. Aleksandra w parze z Jakubem Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów) pokonali w finale 2:0 (21-19, 21-15) parę Bronisław Skóra/Weronika Hoszowska (UKS AB Kraków/UKS GOKIS Kąty Wrocławskie).

Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej GS U13. Chociaż rozstawiona była z numerem jeden tego turnieju, to musiała uznać wyższość Wiktorii Kaletki (AZS AWF Katowice) i zadowolić się srebrnym medalem, po przegranym finale 0:2 (11-21 18-21). W drodze po srebrny medal Aleksandra pokonała Zuzannę Turską (MKS Orlicz Suchedniów) 21-10 i 21-10, w drugim starciu wygrała 2:0 z Zuzanną Zemlą (AZS AWF Katowice) 21-11. W półfinale dwa do zera (21-18, 21-14) pokonała Justynę Piechulską (KS Chojnik Jelenia Góra).

Wśród chłopców w kategorii BS U17 nie wzniósł się na wyżyny i nie pokazał swoich umiejętności Janek Szeszko, który przebrnął przez eliminacje, ale już w turnieju głównym w pierwszym meczu przegrał 0:2 (11-21 i 9-21) z Michałem Maleniukiem (UKS Milenium Warszawa).